Już w najbliższy piątek będziemy świadkami największej imprezy związanej z grami Blizzarda, jest to także 30 lecie istnienia firmy, która dla wielu graczy była jedną z najlepszych w branży. W tym tekście postaram się wam przybliżyć, czego możemy się spodziewać w ten weekend. Patrząc na harmonogram imprezy już na pierwszy rzut oka widać, że będzie ona w dużej mierze poświęcona jednemu z 3 najważniejszych tytułów firmy, czyli Diablo. Tytuł ten otrzymał 2 panele na „głównej scenie”, gdzie pozostałe tytuły mają po jednym.

Jest to najpewniej celowe ze strony Blizzarda, ponieważ marka Diablo w tym roku kończy 25 lat i jest to idealna okazja, aby podzielić się z graczami informacja, na którą wszyscy fani serii czekają. Tak mam na myśli Diablo 2: Ressurected/Remake/Remaster, niedawno informowaliśmy was o tym, jak do Blizzarda dołączyło studio Vicarious Visions, które według wcześniejszych plotek już pracowało nad poprawioną odsłoną Diablo2. Jest to „mokry sen” dla fanów serii, a należy pamiętać, że studio to sprawdziło się już przy remakeowaniu tytułów i ma na swoim koncie takie hity jak Crash Bandicoot N’sane Trilogy, czy też Tony Hawk Pro Skater 1+2.

To jest oczywiście, na razie plotka, ale bardzo realna. Pewne jest natomiast to, że studio uchyli rąbka tajemnicy w sprawie Diablo 4 oraz Diablo: Immortal. W harmonogramie z piątku na sobotę zaznaczony jest mały kwadracik z logiem Diablo, lecz nie jest opisany, co na nim będzie, co również sugeruje, że studio szykuje dla nas jakąś niespodziankę.
Kolejnym tytułem, który pojawia się na „głównej scenie”, jest World of Warcraft, MMORPG, które po premierze ostatniego dodatku Shadowlands ociepliło stosunki między studiem a graczami po niezbyt udanym Battle For Azzeroth. Na panelu tym spodziewać się możemy pojawienią się daty premiery The Burning Crusade – Classic, o którym ostatnimi czasy jest głośno za sprawą ankiet, które otrzymywała część graczy trybu klasycznego na temat ewentualnego pojawienia się dodatku. Takie same ankiety pojawiły się przed ujawnieniem World Of Warcraft Classic.

Natomiast jeśli chodzi o tak zwanego Retaila, to studio na pewno zapowie datę wprowadzenia kolejnych patchy oraz zmian z nimi związanych, najbliższy patch 9.0.5 ma pojawić się już w marcu i ma wprowadzić zmiany w itemizacji związanej z PvE. Dodatkowo na pewno pojawią się informacje dotyczące samej przyszłości dodatku.
Następny tytułem, który pojawi się na „głównej scenie”, to Overwatch, a dokładniej będzie to retransmisja panelu, poświecona kulisom powstawania „drugiej” odsłony gry. Ciężko na ten moment coś więcej przewidzieć, jeśli chodzi o to, co dokładnie się pojawi w ramach tego tytułu. Ale jak już nas Blizzard przyzwyczaił, może być to nowa postać oraz mapa do trybu Multiplayer czy też informacje dotyczące Singleplayera dodanego właśnie w drugiej części.
W tym roku Hearthstone, Heroes of the Storm oraz Starcraft 2 nie doczekały się paneli na głównej scenie, więc najpewniej będzie to co zawsze. W przypadku HS’a zostanie zapowiedziany nowy dodatek z nowymi kartami opartymi o jakieś wydarzenie zawarte we wcześniej wspomnianym dodatku. Natomiast SC2 oraz HotS są jedynie w zbiorczym panelu, jako „strategie” Należy pamiętać, że studio już nie wspiera tych dwóch konkretnych tytułów, tak jak to było kiedyś, HotS e-sportowo jest już tylko „community tournaments”, natomiast strefę Starcrafta przejął ESL wraz z Dreamhackiem.

Transmisje z Blizzcona będziecie mogli obejrzeć razem z nami na kanale Nexosa z piątku na sobotę oraz Spiralusa z soboty na niedzielę.