Czerwiec od zawsze był ostatnim miesiącem dużych premier przed tak zwanym sezonem ogórkowym, nie jest inaczej i tym razem. Przedstawiamy wam najciekawsze premiery gier, jakie pojawią się już od pierwszego czerwca. Na pewno nudy w tym miesiącu nie doświadczymy.

Necromunda: Hired Gun to gra z gatunku FPS osadzona w uniwersum Warhammer 40 000. W grze wcielimy się w najemnika, któremu to przyjdzie nam wypełniać zlecenia na przepełnionej korupcją Necromundzie. Za grę odpowiada studio Streum on Studio, natomiast wydawca jest Focus Home Interactive. Gra zadebiutowała 1 czerwca na platformach PC, PlayStation 4, PlayStation 5, Xbox One, Xbox Series X/S.
World of Warcraft: Classic - Burning Crusade – Już w nocy z 1 na 2 czerwca bohaterowie Azeroth ponownie wyruszą do krainy zwanej Outland. Po raz kolejny będziemy ścigali tam Illidana Stormrage, który skrywa się w Black Temple. Burning Crusade to odświeżony pierwszy dodatek do kultowego już MMORPG, który swoją pierwotną premierę miał w styczniu 2007 roku. Tym razem jednak gra będzie bazować ponownie na ulepszonym silniku z World of Warcraft: Legion, dostosowanym jedynie do klasycznej odsłony TBC. Z tej okazji na kanale World of Warcraft pojawiła się ponownie pieśń wspominająca świetne czasy tej kultowej już gry.
Virtua Fighter 5: Ultimate Showdown to remake kultowej gry z PlayStation 3, a wcześniej serii z czasów automatów oraz popularnej w latach 90 konsoli Sega Saturn. Za grę odpowiada studio Ryu ga Gotoku, które stworzyło równie kultową serię Yakuza. Do dyspozycji graczy zostało oddanych 19 zróżnicowanych zawodników, znanych zarówno z poprzednich odsłon, jak również wprowadzonych bezpośrednio w VF5 - Eileen, El Blaze oraz postać z VF5 Final Showdown - Jean Kujo. Gra zadebiutowała 1 czerwca i jest dostępna od razu dla posiadaczy PlayStation 4 w ramach abonamentu Playstation Plus.
The Elder Scrolls Online: Blackwood – jest kolejnym dodatkiem do popularnego MMORPG osadzonego w uniwersum starych zwojów. Tym razem fabuła będzie się skupiać na daedrycznym księciu zniszczenia — Mehrunes Dagonie, a swoją przygodę rozpoczniemy u wrót Oblivionu. Trzeba przyznać, że Zenimax Studios pod kątem ilości wydawanych dodatków do swojego MMORPG przebija studio Blizzard jego World of Warcraft. W Blackwood zaimplementowany zostanie nowy system towarzyszy, dzięki czemu do postaci gracza będą mogli dołączać NPC (coś, co mogą znać gracze Guild Wars 1). Premiera na PC odbyła się 1 czerwca, a na konsolach pojawi się tydzień później - 8 czerwca.
Wasteland 3: The Battle of Steeltown to pierwszy duży dodatek do kultowego RPG w klimacie postapo, od studia inXile entertainment, za które odpowiada zespół Briana Fargo. Tym razem udamy się do kompleksu Steeltown, będącego przemysłowym sercem Kolorado, skąd Patriarcha pozyskuje uzbrojenie. Dodatek ten zadebiutuje już 3 czerwca na platformach PC, Xbox one, PlayStation 4.
Sniper Ghost Warrior Contracts 2 – Stęskniliście się za bycie snajperem? Jeśli tak, to mamy dla was cudowne wieści, ponieważ już niedługo ponownie przyjdzie wam się w niego wcielić, za sprawą kolejnej gry z cyklu Sniper Ghost Warrior od studia CI Games/ City Interactive. Tym razem zostaniecie wysłani na Bliski Wschód, gdzie będziecie wykonywać zlecenia, które mają poskutkować obaleniem panującego tam syndykatu przestępczego. W grze ponownie nie zabraknie doskonale znanych fanom serii animacji spowolnienia pocisku. Gra zadebiutuje już 4 czerwca na platformach PC, PlayStation 4, Xbox One, Xbox Series X/S oraz w późniejszej części roku na PlayStation 5.
Chivalry 2 to gra sieciowa, która pozwala brać udział w średniowiecznych bitwach z perspektywy pierwszej osoby nawet 64 osobom. Jest to kontynuacja popularnego Chivalry: Medieval Warfare z 2012 roku, za której powstanie odpowiada studio Torn Banner i można z ręką na sercu powiedzieć, że oryginał spopularyzował gatunek średniowiecznych walk na miecze. Z pewnością jest to tytuł, na który czekają nie tylko wszyscy fani Chivalry, ale także For Honor i Mordhau. Gra zadebiutuje już 8 czerwca na platformach PC (Epic Games), PlayStation 4, PlayStation 5, Xbox One, Xbox Series X/S.
Edge of Eternity to trzecioosobowe jRPG akcji od niezależnego francuskiego studia Midgar tworzącego dotychczas głównie aplikacje mobilne. Gra łączy w sobie najważniejsze cechy japońskich gier fabularnych ze średniowiecznym steampunkiem. Fabuła gry opowiada o losach świata Heryon, stojącego na skraju zagłady po latach pokoju, który zakończył się za sprawa najeźdźców szerzących chaos i zniszczenie przy użyciu tajemniczego wirusa zmieniającego ludzi i zwierzęta w metalowe potwory. Gracz wcieli się w młodego rolnika o imieniu Darylon, który postanawia się sprzeciwić śmiertelnemu wrogowi. Tytuł zadebiutuje już 8 czerwca na platformach PlayStation 4, PlayStation 5, Xbox One oraz Xbox Series X/S.
Final Fantasy VII Remake Intergrade – Myślę, że tego tytułu za bardzo przedstawiać nie trzeba. Jest to ulepszona wersja remake’u jednego z najpopularniejszych tytułów z gatunku jRPG wszechczasów dla PlayStation 5. Za grę odpowiada Square Enix, który postanowił wydać tytuł w kilku epizodach, aby uniknąć pominięcia czegokolwiek z oryginalnej produkcji z 1997 roku. Gracz wciela się w Cloud Strife, który jest byłym żołnierzem i najemnikiem przyłączającym się do ruchu oporu Avalanche walczącego przeciwko korporacji Shinra, której dla swojego zysku jest w stanie doprowadzić do zagłady całej planety, eksploatując całą energię życiową. Gra zadebiutuje już 10 czerwca.
Ninja Gaiden: Master Collection to kolekcja zremasterowanych trzech kultowych odsłon serii od Koei Tecmo oraz Team Ninja, w której skład wchodzi:

  • Ninja Gaiden Sigma,
  • Ninja Gaiden Sigma 2,
  • Ninja Gaiden 3: Razor Edge.

We wszystkich grach wcielamy się w rolę ninji, którego przygoda zaczęła się w latach 90 ubiegłego wieku za pośrednictwem platformy SNES oraz GameBoy. Fabuła gry rozgrywa się w fikcyjnym uniwersum innej produkcji studia — Dead or Alive i nie uległa ona zmianie względem oryginalnych odsłon. Gra zadebiutuje 10 czerwca na platformie PC, PlayStation 4, Xbox One oraz Nintendo Switch.
Guilty Gear: Strive – Tytuł ten jest już ósmą odsłoną bijatyk 2,5D z serii Guilty Gear, za który odpowiedzialne jest studio Arc System Works, specjalizujące się w tym gatunku. Seria ta rozpoczęła się w 1998 roku i różnica między GG, pozostałymi bijatykami jak Tekken, Mortal Kombat czy Street Fighter polega na tym, iż gra od studia Arc System Works stawia przede wszystkim ogromny nacisk na walkę w powietrzu. Dzięki temu zyskuje ona na dynamice oraz widowiskowości. Dodatkowym atutem jest system nagradzający agresywny styl walki, ponieważ za sprawą specjalnego paska “napięcia” możemy skorzystać z potężniejszych ataków. Guilty Gear: Strife zadebiutuje 11 czerwca na platformach PC, PlayStation 4 oraz PlayStation 5.
Ratchet & Clank: Rift Apart – Ratchet & Clank to kultowa seria gier action-adventure, która swoje początki miała w 2002 roku. Akcja najnowszej odsłony ma miejsce po wydarzeniach ukazanych w Into the Nexus z 2013 r. Jednak z powodu przypadkowego zniszczenia urządzenia służącego do podróży między wymiarami przez Ratcheta, na świecie pojawiły się katastrofalne anomalie czasoprzestrzenne. Tym samym powstały portale do innych wymiarów. Do jednego z nich wpadają głowni bohaterzy i okazuje się, że trafili do dystopijnego miasta rządzonego przez Doktora Nefariousa. Bohaterowie łącza siły z Rivet, członkinią oporu i razem postanawiają go obalić, a także zatrzymać anomalie, by móc wrócić do domu. Gra zadebiutuje 11 czerwca na konsoli PlayStation 5.
Dungeons & Dragons: Dark Alliance to gra z gatunku RPG akcji oparta o kultowe uniwersum Forgotten Realm (Zapomniane Krainy). Tym samym jest jednym z głośniejszych tytułów mających premierę w tym miesiącu. W grze przyjdzie nam się wcielić w Drizzta Do’Urdena — mrocznego elfa wykreowanego przez pisarza Robertha Anthony’ego Salvatore’a, który wraz z towarzyszami Hallu będzie bronić Doliny Lodowego Wichu (Icewind Dale) przed siłami zła. Tytuł ten jest nastawiony na wartką oraz efektowną rozgrywkę opracowaną przede wszystkim z myślą o trybie dla wielu graczy. Za grę odpowiada studio Tuque Games, które dotychczas stworzyło we współpracy z firmą Wizards of the Coast grę Livelock. Gra zadebiutuje 22 czerwca na platformach PC, PlayStation 4, PlayStation 5, Xbox One, Xbox Series X/S