Gamescom to drugie po E3 największe targi gier na świecie, a jednocześnie największe w Europie. Jest to wręcz wymarzona okazja, aby pokazać tytuły, które ukażą się jeszcze w tym roku. Dzisiaj takową okazję wykorzystała właśnie firma Microsoft podczas streama Xbox Gamescom 2021.


Dying Light 2

Na szczególną uwagę w szczególności dla polskich graczy, zasługuje prezentacja gry Dying Light 2. Gdzie ponownie mogliśmy ujrzeć przygotowana przez studio Techland prezentacje na temat tego, co zostało poprawione w nowej odsłonie ich głośnego tytułu ostatnich lat. Ale o tym możecie się przekonać sami.
Microsoft Flight Simulator (DLC)

Flight Simulator jest to bez wątpienia jeden z najlepszych symulatorów lotów samolotami, z pewnością znajdą się fani serii gier. Tutaj twórcy zdecydowanie nie osiedli na laurach, serwując nam dodatkową zawartość w postaci nowych lotnisk czy też samolotów takich jak Junkers JU-52 oraz Volocopter (dron-taksówka). Dodatkowo pojawi się również nowy tryb w postaci Reno Air Racer, pozwalający na ściganie się samolotami w rozgrywce sieciowej.
Wasteland 3: Cult of the Holy Detonation

Gra zadebiutowała niemal rok temu, ale twórcy wciąż ją rozwijają. W październiku zadebiutuje kolejne DLC do gry zatytułowane Cult of the Holy Detonation. Jest to dla wielu graczy duchowy spadkobierca staro szkolnych odsłon Fallouta, które były jeszcze w rzucie izometrycznym. Tym samym sprawiając, że seria cieszy się ogromnym uznaniem wśród społeczności.
State of Decay 2: Homecoming

Jest to kolejny dodatek do popularnej gry w którym otrzymamy: nowe przygody, bronie oraz lokacje do zwiedzania. Premiera odbędzie się już 1 września.
Psychonauts 2

To kontynuacja platformówki, która cieszyła się popularnością w 2005 roku, gdzie nawet dziś na karcie steam ma oceny “Przytłaczająco pozytywne”. Fani serii na pewno zacierają już ręce, ponieważ gra zadebiutuje już jutro w ramach Xbox Game Pass.
Forza Horizon 5

Ostatnim tytułem, o którym należy wspomnieć szerzej, jest znana wszystkim seria gier Forza Horizon. Najnowsza odsłona gry o numerze 5 zadebiutuje już 9 listopada 2021 roku, ale o tym było wiadomo już wcześniej. Natomiast dzisiaj zostały zaprezentowane samochody Mercedes AMD One oraz Ford Bronco Badlands. A żeby tego było mało, to mieliśmy okazję ujrzeć grę w akcji na zaprezentowanej rozgrywce z konsoli Xbox Series X. Wraz z premierą gry, do sprzedaży trafi dedykowany kontroler.


Lista gier, które trafią do gamepass:

  • Chinatown Detective Agency
  • Archvale
  • Midnight Fight Stress
  • Next Space Rebels
  • Unpacking
  • Bushiden
  • Dodgeball Academia
  • Signalis
  • Unsighted
  • Flynn Son of Crimson


Podsumowując, szczerze mówiąc to jedynie Dying Light 2 wzbudziło we mnie największe emocje. Ale tutaj myślę, że to jeszcze nie wszystko co przyniesie nam Gamescom, a jedynie dobry początek. Oczywiście pokazanie najnowszego gameplay’a z Forza Horizon wśród fanów serii wywołała euforię, a i fani platformówek coś znaleźli dla siebie. Należy zatem powiedzieć, że wydarzenie dopiero się rozpoczyna i oby było na co popatrzeć.