Netflix Geeked Week to impreza, która, jak sugeruje nazwa, trwała ostatni tydzień. W tym czasie zapowiedziano wiele nowych seriali czy też przypomniano o obecnych już produkcjach, które wkrótce mają otrzymać nowy sezon.
Jednak oprócz tego Netflix chciał dotrzeć do społeczności graczy, gdyż w produkcji ma kilka serialowych adaptacji znanych marek jak Resident Evil czy Castlevania.

Dlatego współprowadzącym głównego wydarzenia został Geoff Keighley, który dopiero co poprowadził Summer Game Fest. I już pierwsza zapowiedź pokazała, że nie był to przypadkowy wybór, ponieważ ogłoszono, że League of Legends: Arcane będący serialem osadzonym w uniwersum stworzonym przez Riot Games zadebiutuje już jesienią tego roku.
Następnie mogliśmy po raz pierwszy zobaczyć fragmenty serialu Cuphead: The Show. Jest to interesujące, ponieważ już oryginalna gra była utrzymana w stylistyce kreskówek z lat 30. XX wieku.
Najciekawsze jest to, że głos głównemu antagoniście, King Dice użyczy Wayne Brady, który tym samym powtórzy swoją rolę z gry.Następnie Ubisoft zbombardował wydarzenie, ponieważ oficjalnie potwierdzono, że trwają prace nad serialem Splinter Cell, którego reżyserem został Derek Kolstad. Wiadomo, że fabuła będzie opowiadać o losach byłego komandosa marynarki wojennej USA, Sama Fishera, który zostaje zwerbowany do pracy dla Third Echelon.
Oprócz tego ogłoszono dwie produkcje związane z serią Far Cry. Jedna z nich to anime, ale nie ujawniono nic oprócz prostego loga.
Natomiast druga to Captain Laserhawk. Będzie to serial oparty na Far Cry 3: Blood Dragon, który ma być 6-odcinkowym ukłonem w stronę fanów kina akcji lat 80.Podczas wydarzenia zaprezentowano również fragmenty rozgrywki Jedenastką ze Stranger Things w grze SMITE, która wkrótce otrzyma dedykowaną przepustkę sezonową.
Dla fanów świeżo skońćzonej Castlevanii ogłoszono prace nad spin-offem skupiającym się na Ritchiem Belmoncie, który będzie osadzony w czasach rewolucji francuskiej.
Jedną z najbardziej oczekiwanych rzeczy na Netflix Geeked Week był nowy zwiastun drugiego sezonu Wiedźmina i Netflix opublikował kilka ujęć.
Jednak to nie wszystko 9 lipca o godzinie 19:00 rozpocznie się dwudniowe wydarzenie Witchercon, dedykowane zarówno fanom serialu, jak i gier CD Projekt RED. Całość będzie można śledzić na kanałach Youtube i Twitch.tv obu firm. 
Druga transmisja odbędzie się 10 lipca o godzinie 3:00 w nocy, jednak nie należy spodziewać się zapowiedzi nowej produkcji. 
Prowadzący nie dali widzom wytchnienia, ponieważ po chwili ujawniono pierwszych aktorów, którzy zagrają w nowym filmie Resident Evil. Są to Ella Balińska, Tamara Smart, Siena Agudong, Adeline Rudolph, Paola Nuñez oraz Lance Reddick, który wcieli się w Alberta Weskera. Po tak intensywnej dawce zwiastunów, organizatorzy zwolnili tempo, lecz dzięki temu mogliśmy zobaczyć jak młodzi aktorzy z serialu Cobra Kai mierzą się w Street Fighter II. Niestety nie ujawniono pełnego zwiastuna czwartego sezonu ani nie podano daty premiery, czego mocno żałuję, ponieważ jestem ogromnym fanem zarówno Karate Kida, jak i Cobry Kai.

Podsumowanie

Nie miałem dużych oczekiwań wobec Netflix Geeked Week, a zwłaszcza między bajki wkładałem zapowiedzi, że będzie to wydarzenie, które może zaciekawić graczy. Dlatego pierwsza godzina, podczas której prezentowane kolejne zwiastuny była dla mnie dużym, pozytywnym zaskoczeniem.

Tym bardziej, że Netflix nie ograniczył się tylko do prostych zdjęć, ale i pokazał konkretne fragmenty ze swoich produkcji. Na ten moment wyglądają tak dobrze, że niczym przy tradycyjnej konferencji gier żałuję, że tylko kilka pozycji ma orientacyjną datę premiery. Osobiście najbardziej czekam na Cupheada. 

Ponadto dzięki podzieleniu wydarzenia na segmenty, nie było zbędnych dłużyzn. Oczywiście nie brakowało reklam obecnych już produkcji jak Armia Umarłych Zacka Snydera, ale ci co chcieli zobaczyć zwiastuny, otrzymali je w pierwszej godzinie, następne były poświęcone aktorom, wywiadom z nimi czy ujawnieniu niepublikowanych scen. Także dla każdego coś dobrego i chętnie będę śledził następne edycje, jeżeli Netflix je zorganizuje w następnych latach.