Dom z Papieru to jeden z najpopularniejszych seriali na platformie Netflix. Jednak piąty sezon będzie tym, w którym najsłynniejszy napad w historii dobiegnie końca.

Jednak nie tak szybko, ponieważ Netflix ujawnił, że 5. sezon kultowego serialu zostanie udostępniony w dwóch częściach, po pięć odcinków każda: pierwsza odsłona ukaże się 3 września, a druga 3 grudnia 2021 r.  Z kolei twórca La Casa Del Papel, Álex Pina, ujawnił kulisy tej decyzji i czego fani powinni się spodziewać po ostatnim sezonie. 

Kiedy zaczęliśmy pisać 5. część w środku pandemii, czuliśmy, że musimy zmienić to, czego oczekiwano od 10-odcinkowego sezonu i wykorzystaliśmy wszelkie dostępne narzędzia, aby dać poczucie finału sezonu lub finału serialu już w pierwszej części. Zdecydowaliśmy się na agresywny styl, stawiając nasz gang złodziei na krawędzi. W drugiej części skupiamy się bardziej na emocjonalnej sytuacji bohaterów. To podróż po ich sentymentalnej mapie, która łączy nas bezpośrednio z ich odejściem. 

Netflix udostępnił zwiastun piątego sezonu i zarys fabuły.

Gang jest zamknięty w Banku Hiszpanii od ponad 100 godzin. Udało im się uratować Lizbonę, ale ich najmroczniejszy moment nadchodzi po utracie jednego ze swoich. Profesor został schwytany przez Sierrę i po raz pierwszy nie ma planu ucieczki. Kiedy wydaje się, że już nic więcej nie może pójść źle, na scenie pojawia się wróg, który jest znacznie potężniejszy niż ktokolwiek, z kim się spotkali: wojsko. Zbliża się koniec największego napadu w historii, a to, co zaczęło się jako rabunek, zamieni się w wojnę.