Aktualna sytuacja na świecie sprawia, że chodzenie do kin na nowe premiery filmowe jest mocno utrudnione. Dlatego wielu wytwórni decyduje się albo przesunąć premiery swoich produkcji, albo od razu umieścić je w serwisach streamingowych.

Jeżeli czekacie na Morbiusa albo filmy od PlayStation Productions jak Uncharted czy powstający Ghost of Tsushima to nie dość, że musicie wytrzymać przynajmniej do 2022 r, to wciąż nie macie gwarancji, że będzie dane wam je obejrzeć właśnie na dużym ekranie kinowym.

Dlatego Sony Pictures Entertainment nawiązało współpracę z Netfliksem, dzięki której od 2022 r. przez kolejne cztery lata, firma będzie mogła jako pierwsza umieszczać na swojej platformie wszystkie filmy należące do Sony, w tym nowe, które trafią do kin.


Aczkolwiek nie od razu, ponieważ filmy takie jak Morbius czy Uncharted będą mogły trafić do streamingu na następne 18 miesięcy dopiero po zakończeniu kinowej emisji.

Ponadto Netflix zagwarantował sobie możliwość zdobycia praw do publikacji tytułów, będących aktualnie w produkcji jak Spider-Man: Into the Spider-Verse 2. Co ciekawe, chociaż warunki umowy nie są jawne, mówi się, że Netflix zaoferował miliard dolarów za cztery lata współpracy.