Ghost of Tsushima - ostatnia gra na wyłączność PlayStation 4 stworzona przez Sucker Punch Productions okazała się ogromnym sukcesem, ponieważ sprzedała się w liczbie 6,5 miliona kopii, a ponadto przyczyniła się do popularyzacji samej wyspy Cuszima. 
Dlatego kiedy na prawdziwiej Cuszimie zniszczeniu przez tajfun uległy bramy torii, które można spotkać także w grze, gracze dołożyli się do kampanii crowdfundingowej, z której dochód został przeznaczony na odbudowę charakterystycznych bram.

Dzięki temu twórcy gry, Nate Fox i Jason Connell zostali uznani za dożywotnich ambasadorów wyspy Cuszima za rozsławienie wyspy i jej historii. Jednak oprócz stworzenia tak popularnej produkcji, studio Sucker Punch Productions nawiązało współpracę z Sony Pictures i PlayStation Productions, w celu zekranizowania historii i oryginalne studio będzie pełniło funkcję producenta wykonawczego.

Reżyserem filmu został znany z produkcji serii John Wick, Chad Stahelski, a wspomogą Alex Young i Jason Spitz z wytwórni 87Eleven Enterainment oraz Asad Qizilbash i Carter Swan ze studia PlayStation Productions.

Jesteśmy podekscytowani współpracą z Chadem i 87Eleven Entertainment, aby przenieść ich wizję historii Jina na duży ekran. Uwielbiamy współpracować z kreatywnymi partnerami, takimi jak Chad, którzy pasjonują się naszymi grami, zapewniając, że możemy tworzyć bogate adaptacje, które zachwycą naszych fanów i nowych odbiorców.

Oprócz tego w planach PlayStation Productions są ekranizacje na podstawie serii Uncharted, The Last of Us oraz Twisted Metal.