W ubiegły czwartek odbyła się specjalna konferencja przeznaczona dla inwestorów Disneya. Ujawniono na niej, że firma zamierza w najbliższej przyszłości jeszcze bardziej skupić się na marce Gwiezdnych Wojen.

Okazuje się, że amerykańska korporacja zamierza wyprodukować aż 11 seriali osadzonych w tym popularnym uniwersum. Jedną z serii, która zadebiutuje najszybciej, jest Star Wars: Obi-wan Kenobi, która skupi się na życiu tytułowego mistrza Jedi.
Wydarzenia, które zostaną przedstawione w serialu, będą dziać się 10 lat po tragicznych wydarzeniach z filmu Gwiezdne Wojny: Zemsta Sithów w trakcie których Obi-wan obserwował proces upadku swojego przyjaciela i ucznia Anakina Skylwakera oraz narodzin Dartha Vadera, mrocznego lorda Ciemnej Strony Mocy.

Serial będzie reżyserowany przez Deborah Chow, która była odpowiedzialna za część epizodów pierwszego sezonu Mandaloriana.

Jak na razie, nie wiadomo jak ważną rolę zagra i ile czasu antenowego przejmie w całym projekcie Hayden Christensen, ale wieść o powrocie aktora do aktywności zawodowej z pewnością ucieszy wszystkich fanów filmowej sagi.


Pełną listę ujawnionych produkcji zamieszczamy poniżej:


Rogue Squadron, premiera 2023 rok, reżyseria Patty Jenkins (odpowiedzialna wcześniej za Wonder Woman),

"Fabuła przedstawi nowe pokolenie pilotów myśliwców, którzy "zdobywają swoje skrzydła" i ryzykują życie w szybkiej, ekscytującej przygodzie, przesuwając granice i przenosząc sagę w następną erę galaktyki".

- Film bez tytułu reżyserii Taika Waititi,

Obi-Wan Kenobi, znane szczegóły powyżej,

Ahsoka, produkcja Dave Filoni i Jon Favreau,

„Po jej długo oczekiwanym debiucie w The Mandalorian historia Ahsoki Tano napisana przez Dave'a Filoniego będzie kontynuowana w serialu z Rosario Dawsonem [...]”

Rangers of the New Republic, produkcja Dave Filoni i Jon Favreau,

"Serial aktorski z akcją osadzoną podczas wydarzeń w The Mandalorian,[...] zetknie się z przyszłymi historiami i zakończy się kulminacyjnym wydarzeniem fabularnym".

- Lando, autorstwa Justin Simien,

"Ulubiony rozbójnik wszystkich, Lando Calrissian, powróci w zupełnie nowym serialu dla Disney +. Historię rozwija Justin Simien, twórca docenionego przez krytyków Dear White People i wielki fan Gwiezdnych Wojen".

- Andor, premiera 2022 rok, autorstwa Tony Gilroy,
"Andor, pełen napięcia thriller szpiegowski [...] Do Diego Luny, wcielającego się ponownie w rolę zbuntowanego szpiega Cassiana Andora z Rogue One, dołączy fantastyczna nowa obsada, w tym Stellan Skarsgard , Adria Arjona, Fiona Shaw, Denise Gough, Kyle Soller i Genevieve O'Reilly jako Mon Mothma. Produkcja ruszyła trzy tygodnie temu w Londynie".

The Acolyte, autorstwa Leslye Headland (Rusian Doll),

"[...] The Acolyte to nowy serial Disney + z uniwersum Gwiezdnych Wojen. The Acolyte jest tajemniczym thrillerem, który przeniesie widzów do galaktyki mrocznych tajemnic i pojawiających się wpływów ciemnej strony mocy w ostatnich dniach ery Wielkiej Republiki".

- Star Wars: The Bad Batch
"Serial podąża śladami elitarnych i eksperymentalnych klonów Bad Batch (pojawiających się po raz pierwszy w The Clone Wars), próbujących odnaleźć swoją drogę w szybko zmieniającej się galaktyce bezpośrednio po wojnie klonów. Członkowie Bad Batch — wyjątkowego oddziału klonów, różniących się genetycznie od swoich braci w Armii Klonów — każdy z nich posiada wyjątkową umiejętność, która czyni ich niezwykle skutecznymi żołnierzami i potężną załogą. W erze po wojnie klonów podejmą odważne misje jako najemnicy, walcząc o utrzymanie się na powierzchni i znalezienie nowego celu. Serial animowany pojawi się wyłącznie na Disney +".

Star Wars: Visions,

"[...] Star Wars: Visions będą serią krótkich filmów animowanych upamiętniających Gwiezdne Wojny, tworzonych przez najlepszych twórców anime na świecie. Kolekcja antologii przedstawi 10 fantastycznych wizji kilku czołowych japońskich studiów anime, oferując świeże i zróżnicowane kulturowe spojrzenie na Gwiezdne Wojny".

A Droid Story

"W międzyczasie jak Lucasfilm rozwija nowe historie, połączenie animacji i najnowszych technologii efektów specjalnych stwarza nowe możliwości eksploracji uniwersum. Lucasfilm Animation połączy siły z zespołem ds. Efektów wizualnych Lucasfilm, Industrial Light & Magic, aby opracować specjalną opowieść z Gwiezdnych Wojen dla Disney +, A Droid Story. Ta epicka podróż wprowadzi nas w nowego bohatera, wspieranego przez legendarny duet R2-D2 i C-3PO".

- Pozostałe produkcje Lucasfilm.

"Lucasfilm jest obecnie w fazie przedprodukcyjnej kolejnej części filmu Indiana Jones. Projektem kieruje James Mangold, reżyser nagrodzonego Oscarem Forda v Ferrari, a sam Indy, Harrison Ford, powróci, by kontynuować podróż swojego kultowego bohatera. Indy rozpocznie zdjęcia późną wiosną 2021 roku i pojawi się w lipcu 2022 roku".