Mamy lato, co oznacza, że wiele osób uda się na wakacyjny odpoczynek w ramach przerwy w nauce lub urlopu w pracy. Wolny czas możemy spędzić aktywnie, jak i odpoczywając na kanapie. Do biernego relaksu, oprócz smacznego prowiantu, przydałby się również dobry serial będący do dyspozycji na popularnych platformach z filmami i serialami. Nasze propozycje dostępne w ofercie Netflix oraz HBO GO z pewnością umilą ciepłe, letnie wieczory.

Wielka produkcja z 2020 roku, dostępna na HBO GO. Czarna komedia osadzona w historycznej, carskiej Rosji. Serial nie daje od siebie odpocząć, wszystko za sprawą bardzo dynamicznej akcji i wciągającej fabuły. Wielką, można opisać trzema słowami: niebanalny humor, piękne charakteryzacje i wielki pałac. Pomimo faktu, że produkcja jest nastawiona głównie na rozrywkę, to miłym akcentem jest zachowanie częściowej zgodności historycznej. Co robimy w ukryciu? —  serial produkowany od 2019, dostępny w ofercie platformy HBO GO. Reżyser Taika Waititi jak zwykle staje na wysokości zadania, oferując rozrywkę najwyższej klasy. Serial, który z pozoru ma prezentować mroczną i zamkniętą rodzinę wampirów, ostatecznie pozwala skutecznie umilić czas w towarzystwie lekko pokracznych krwiopijców. Produkcja oferuje dużo śmiechu, czarnego humoru i łamania stereotypów. Serial udowadnia, że nie wszystko jest tym, czym na pozór się wydaje. Jest to pozycja obowiązkowa dla fanów filmu o tym samym tytule.
Hi Bye, Mama! — produkcja Netflixa z 2020 roku. Jest to koreański komedio-dramat poruszający temat reinkarnacji. Zagadnienie wydaje się skomplikowane, jednak serial podchodzi do niego lekko i przystępnie. Produkcja pozwala odpocząć od amerykańskiej dynamiki seriali, do której zdążył przyzwyczaić nas kalifornijski gigant. Hi Bye, Mama! rozśmiesza, aby później gwałtownie wzruszyć. Pozycja idealna dla fanów niebanalnej kinematografii.
The Order — serial produkowany od 2019, Netflix. Świeży student dołącza do tajnych ugrupowań, odkrywając tajemnicze schematy rządzące światem. W tym uniwersum najważniejsze są trzy rzeczy: magia, sekty i wilkołaki. Niewymuszone przejścia do kolejnych wątków nie pozwalają znudzić.  Serial jest niewymagający, a przez to idealny na leniwy wieczór.
Cudotwórcy, drugi sezon — produkcja z 2020 roku, HBO. Jest to drugi, niepowiązany z pierwszym sezon Cudotwórców. Serial przeniesie nas do średniowiecza pokazanego w krzywym zwierciadle. Uświadczymy tutaj ogromną ilość humoru podobnego do skeczy grupy Monty Python, jednak jest to komizm bardziej współczesny, amerykański. Dzięki tej produkcji uzmysłowisz sobie, że zawsze mogło być gorzej. Warto obejrzeć cały serial, ale to drugi sezon sprawia, że z ekranu zaczyna wypływać filuterność.
Sex Education — produkowane od 2019 roku, dostępne na platformie Netflix. Tytuł nie do końca zdradza, o czym będzie serial. Jest to produkcja, która taktownie łamie tabu, sprawi, że zaczniesz się zastanawiać nad swoją fizycznością i seksualnością. Sex Education podchodzi do trudnego tematu w delikatny i swobodny sposób. Ciężko nie zauważyć faktu, że serial wyprodukowany jest z myślą o nastolatkach, jednak w tym przypadku jest to duża zaleta. 
Rick i Morty, sezon czwarty —  2020 rok, dostępny na platformie Netflix. Kolejny epizod przygód charakterystycznego naukowca, który wraz ze swoim wnukiem przemierza najdziwniejsze miejsca we wszechświecie. W tej produkcji nie zabraknie niebanalnego humoru oraz świetnych doznań audiowizualnych. Cały serial uatrakcyjnia zagmatwana fabuła i nakładające się wątki. Czwarty sezon jest odrębnym elementem całej historii, jednak zdecydowanie warto obejrzeć całość. Należy również zaznaczyć, że animacja pomimo swojego kreskówkowego wyglądu, przeznaczona jest dla osób dorosłych. 
Russian Doll   produkowany od 2019 serial Netflixa. Jest to zdecydowanie najcięższa z wymienionych pozycji. Zagmatwany dramat z nieskończoną pętlą czasową na pierwszym planie. Protagonistka jest zmuszona przeżywać bez końca swoją imprezę urodzinową. Pomimo że brzmi to jak niekończąca się zabawa — niestety, pozory w tym wypadku mylą. Bardzo wciągająca produkcja, z wyraźnie nakreśloną główną bohaterką.
Euforia — produkcja HBO z 2019 roku. Euforia, to dramat psychologiczny, który zwraca uwagę na bardzo poważne problemy. Przyziemne perypetie amerykańskich nastolatków są przedstawione w nietuzinkowy i godny sposób. Kolorystyka jak i charakteryzacje w serialu są utrzymane w stylu retro lat 80. Produkcja wciąga na tyle, że nawet nie wiadomo kiedy skończył się ostatni odcinek sezonu. Idealna pozycja, która skłania do przemyśleń.
Nie ma jak w rodzinie —  serial produkowany przez Netflix w latach 2015-2020. Kolejna animacja dla dorosłych widzów. Akcja osadzona jest w latach 70 ubiegłego wieku. Problemy stereotypowej, amerykańskiej rodziny ukazane zostały w prześmiewczy sposób. Nie oznacza to jednak, że Nie ma jak w rodzinie jest nieustannie wesołe - produkcja skłania również do przemyśleń. Serial trafi w gusta szczególnie fanom produkcji pokroju Bojack Horseman.Źródło: HBO, Netflix, YouTube