Player One to film z 2018 roku, który stworzył Steven Spielberg. Jest to adaptacja powieści stworzonej przez pisarza Ernesta Caline’a o tym samym tytule. Kolejną książkę twórca zapowiedział już w lipcu, jednak dopiero teraz postanowił podzielić się z fanami zarysem jej fabuły podczas wydarzenia New York Comic Con. Amerykański pisarz już niedługo wyda nową książkę o tytule Ready Player Two, która będzie stanowić sequel poprzedniej części.

Kilka dni po wygraniu wyzwania założyciela OASIS Jamesa Hallidaya, Wade Watts dokonuje odkrycia, które zmienia wszystko. W skarbcu Hallidaya znajduje się ukryta technologia czekająca na znalezienie swojego następcy, który po raz kolejny zmieni świat i sprawi, że OASIS będzie tysiąc razy bardziej cudowne i uzależniające - bardziej niż nawet sam Wade sobie wyobrażał. Wraz z nią pojawia się nowa zagadka i nowe zadanie – ostatni Easter Egg Hallidaya z tajemniczą nagrodą do zdobycia. Pojawią się również nowi potężni i niebezpieczni rywale, którzy są w stanie zabić miliony, żeby tylko dostać to, czego chcą. Życie Wade'a i przyszłość OASIS znów są zagrożone, ale tym razem los ludzkości również wisi na włosku.

Nad tą książką Cline współpracował wraz ze Stevem Spielbergiem. Czy oznacza to, że sequel pojawi się również na dużych ekranach? Tego jeszcze nie potwierdzono, jednak wiele rzeczy wskazuje na to, że mogłoby się to udać. Parę dni temu sam aktor Tye Sheridan wcielający się w głównego bohatera przyznał, że z chęcią ponownie zagrałby tę postać w kolejnej części filmu.

Trzymam kciuki za jego powstanie. Uwielbiałem pracować nad pierwszą częścią, więc mam nadzieję, że zrobimy kolejną.

wyznał aktor wcielający się w Wade’a Owena Watts’a.

Powieść Ready Player Two ukaże się w księgarniach już 24 listopada. Polska data debiutu książki na ten moment nie jest jeszcze znana.