Serialowa adaptacja Wiedźmina od Netfliksa była jedną z najchętniej oglądanych produkcji w 2020 r. Dlatego nic dziwnego, że fani czekają z utęsknieniem na drugi sezon, a sam Netflix zapowiedział, że oprócz niego fani otrzymają spin-off w postaci Witcher: Blood Dragon oraz anime Wiedźmin: Zmora Wilka.

Jednak pandemia koronawirusa wpłynęła na produkcję drugiego sezonu i dopiero niedawno prace zostały zakończone. Dlatego wszyscy czekali na potwierdzenie. kiedy zadebiutuje kontynuacja serialu.

Na spotkaniu z inwestorami rozliczającym pierwszy kwartał 2021 r., współzałożyciel Netfliksa, Ted Sarandos ujawnił, że w okresie październik-grudzień 2021 powinniśmy spodziewać się premiery drugiego sezonu Wiedźmina.

To, co wydarzyło się w pierwszej części tego roku faktycznie sprawiło, że wiele projektów, które mieliśmy nadzieję opublikować wcześniej, wypadły z powodu opóźnień w postprodukcji spowodowanych koronawirusem. Myślimy, że wrócimy do znacznie bardziej stabilnej sytuacji w drugiej połowie roku, a już na pewno w czwartym kwartale, kiedy to ukażą się kolejne sezony niektórych z naszych najpopularniejszych seriali, takich jak Wiedźmin, Ty czy Cobra Kai, a także kilka dużych filmów o pewnej pozycji jak Red Notice i Escape From Spiderhead, które pojawią się na rynku nieco później niż zakładaliśmy.