Square Enix ujawniło, że w ramach wydarzenia online Square Enix Presents, które odbędzie się 18 marca o godzinie 18:00 i potrwa 40 minut, dowiemy się m.in. jak wydawca zamierza uczcić 25-lecie serii Tomb Raider.

Według nieoficjalnych informacji, na prezentacji powinien zostać ujawniony pakiet trzech ostatnich gier z archeolożką w roli głównej — Tomb Raider: Definitive Survivor Trilogy.
Jednak pierwsze ogłoszenia padły jeszcze przed rozpoczęciem eventu. Mianowicie Lara Croft będzie jedną z bohaterek nowego sezonu w Fortnite (a oprócz niej zobaczymy Raven z Młodych Tytanów i piłkarza Paris Saint Germain, Neymara Jr.).
Z tej okazji deweloperzy gry przygotowali skórki inspirowane zarówno starym, jak i nowym wyglądem Lary. Każdy z kostiumów będzie można personalizować z innymi elementami wyposażenia dostępnymi w Fortnite jak Back Bling czy Contrail. 

Ponadto przygotowane zostały inspirowane Larą dodatki, które będzie można zdobyć wykonując określone wyzwania w ramach Przepustki Sezonowej.

  • Strój Survival Lara Outfit i rodzinny plecak będzie można odblokować na 15 poziomie Przepustki
  • Skórka Anniversary Lara będzie dostępna na 22 poziomie Battle Pass
  • Klasyczna Lara - skórka inspirowana klasycznymi renderami od Core Design będzie można odblokować, wykonując określone wyzwania Battle Pass w trakcie sezonu - ustalona liczba wyzwań będzie dostępna co tydzień
  • W miarę awansowania Przepustki Bojowej uzyskasz również dostęp do innych gadżetów z motywem Tomb Raider - kilofa Pry Axe (poziom 16), Special Contrail Spelunker's (poziom 17), emotikony Evasive Maneuvers (poziom 18), Salvaged Chute Glider (poziom 20) oraz baner, spray i emotikon.Ponadto na Twitterze można zdobyć za darmo dwie gry: Lara Croft and the Guardian of Light i Lara Croft and the Temple of Osiris. Aby je otrzymać wystarczy na Twitterze obserwować główne konto studia i w odpowiedzi na poniższego tweeta wysłać wiadomość o treści #SquareEnixPresents