After the Fall, jest to nowa, duża gra firmy Vertigo Games, które jest twórcą między innymi takiej gry jak Arziona Sunshine. Tytuł ten jest kooperacyjna strzelanka, która jest wypełniona po brzegi akcja w apokaliptycznym Los Angeles dla czterech graczy. Gra została zaprojektowana z myślą VR oraz gra sieciową, w której odnajdą się zarówno weterani rozgrywek w wirtualnej rzeczywistości, jak i początkujący gracze.
Richard Stitselaar, Studio Director w Vertigo Games, skomentował

Od najwcześniejszej fazy tworzenia After the Fall chodziło nam o to, aby gracze VR współpracowali ze sobą - niezależnie od urządzenia, na którym grają - dzięki pełnemu, międzyplatformowemu cross-playowi. W czasach powszechnej izolacji w domach ten zamysł ma teraz jeszcze większe znaczenie. Nie możemy się doczekać przejścia do następnej fazy kampanii promocyjnej, w której zaprosimy więcej graczy do gry i ujawnimy trochę szczegółów, w przygotowaniu do premiery.

Rozgrywka została zaprojektowana w taki sposób, aby gracze poczuli się jak twardziel z filmów akcji lat 80, w której będziemy mogli brać udział w dynamicznych walkach za pomocą ruchów ciała. Do dyspozycji gracza zostanie oddany pokaźny arsenał broni, dzięki której będą mogli walczyć z hordami potworów, które zepchnęły ludzkość do podziemi. -

Gra zadebiutuje w drugim kwartale 2021 roku na platformach Playstation VR, PC VR oraz inne zapowiedziane wkrótce platformy.