Już wkrótce odbędzie się kolejny odcinek wydarzenia Ubisoft Forward. Można więc założyć, że nie zabraknie na nim kolejnej prezentacji najnowszego dzieła francuskiej firmy. Tymczasem, jak możemy przeczytać w nowym raporcie organizacji klasyfikacji oprogramowania ESRB, Assasin's Creed Valhalla otrzymało ocenę „M”, co oznacza, że będzie przeznaczone tylko dla dorosłych graczy. Jak się okazuje, nie stało się to bez powodu.

Walce z przeciwnikami mają towarzyszyć krzyki z bólu oraz częste efekty rozprysku krwi. Oprócz tego część z dostępnych broni umożliwi dekapitację wrogów, a niektóre dobicia będą brutalne i zostaną przedstawione na szczegółowych zbliżeniach ukazujących zniszczenia kości, narządów wewnętrznych oraz mięśni ofiar — niczym w Mortal Kombat.

Jak zapewniano, twórcy zamierzają jak najlepiej odwzorować średniowieczne realia, tworząc przy tym najbrutalniejszy system walki w historii całej serii.Nadchodząca produkcja nie zamierza unikać także nagości i wszystkich tematów z tym związanych. Jak czytamy w raporcie, podczas wykonywania jednej z misji, Eivor odwiedzi dom publiczny, w którym zobaczymy kobiety topless, siedzące okrakiem na mężczyznach. Zobaczymy również scenkę, w której kobieta zgadza się na stosunek z mężczyzną. Nie doprecyzowano jednak, czy ten element odnosi się do protagonisty, czy dialogu między postaciami niezależnymi.

W grze nie zabraknie również możliwości romansowania, jednak zbliżenie będzie wieńczyć jedynie opcja „wspólnego położenia się” z wybraną postacią. Nie zapowiada się na to, aby pojawiły się sceny łóżkowe, podobne do gier od studia BioWare. Identycznie jak w poprzedniej odsłonie Odyssey, po udanym flircie ujrzymy scenę namiętnych pocałunków.W wolnym czasie, jeżeli Eivor nie będzie zajęty walką i romansowaniem, będzie mógł zażyć środki odurzające i psychoaktywne. Wiemy już, że będziemy mogli upijać się alkoholem i brać udział w konkursie na picie miodu z rogu, jednak okazuje się także, że w nowym Assassin’s Creed nie zabraknie grzybków halucynogennych, które będzie można wdychać w postaci oparów.

Jak czytamy, „nawąchany” Eivor doświadczy zniekształceń i odbarwień obrazu oraz upośledzonych ruchów. Niestety na tę chwilę jeszcze nie wiadomo, jakie inne efekty będzie miało przyjmowanie takich środków.Przypomnijmy, że Assassin’s Creed Valhalla zadebiutuje już 17 listopada na komputerach osobistych, Xbox One, PlayStation 4, usłudze gry w chmurze Google Stadia oraz na konsolach nowej generacji Xbox Series, oraz PlayStation 5.