Nie jest tajemnicą, że od kilku seria Assasin's Creed buduje swoją nową tożsamość, a deweloperzy z Ubisoft Montreal nie kryją inspiracji takimi grami jak Wiedźmin 3: Dziki Gon czy Mass Effect. W najnowszej grze o podtytule Valhalla mamy kolejną formę uznania dla innych twórców.

Redakcja Kotaku znalazła easter egg nawiązujący do Death Stranding, którą Hideo Kojima stworzył wraz ze swoim studiem Kojima Productions. Chociaż jego odnalezienie do prostych nie należy, nie jest to szczegół, którego nie da się zauważyć.
Aby uhonorować japońskiego twórcę, scenarzyści gry przygotowali całą misję nawiązującą do przygód Sama Portera Bridgesa, którą znajdziecie we wiosce Lincolnscire, a dokładniej u właścicielki sklepu o imieniu Yanli.

Eivor będący protagonistą lub protagonistką gry w jednej z misji pobocznych może zostać kurierem, który musi dostarczyć kilka przedmiotów w różne miejsca.  
Misja nawiązuje nie tylko do głównej mechaniki Death Stranding, ale deweloperzy także ją odzwierciedla, gdyż sterując naszym bohaterem, odczujemy ciężar niesionych przedmiotów.

Z racji okresu, w jakim toczy się gra, Eivor nie posiada plecaka, który ułatwiłby transport towaru, więc gracz będzie musiał odpowiednio zaplanować drogę, którą podąży, aby dostarczyć przesyłkę. 
Niestety nie ma róży bez kolców, a jak wiadomo — Assasin's Creed: Valhalla ma ich całkiem sporo. Redaktor Kotaku najpierw znalazł przedmioty, a potem dopiero spotkał się ze zleceniodawcą, co spowodowało, że misja zakońćzyła się niepowodzeniem.