Japoński producent gier SEGA zaprezentował ostatnio swoje nadchodzące urządzenie. Będzie to mała konsola w kształcie automatu do gier. Będzie można grać zarówno na jej małym ekraniku jak i innym, większym ekranie, dzięki możliwości podłączenia jej przez kabel HDMI. Oddzielnie będą również sprzedawane pady, które będziemy mogli poprzez wejścia USB podłączyć do miniaturowego automatu (możliwość podłączenia jednego lub dwóch kontrolerów).W zestawie z Astro City Mini dostaniemy aż 36 gier. SEGA podała wstępną listę tytułów, jakich możemy się spodziewać:


- Alien Syndrome

- Alien Storm

- Golden Axe

- Golden Axe: Revenge of Death Adder

- Columns II

- Dark Edge - Tant R

- Virtua Fighter

- Fantasy Zone

- Altered Beast


Gracze z Japonii będą mogli przetestować małą konsolę jeszcze w tym roku. Urządzenie będzie dostępne na Zachodzie, jednak na razie nie ma jeszcze żadnych konkretnych informacji. Wstępna cena to 12.800 jenów, czyli około 465 złotych.

Warto dodać, że to nie pierwsza miniaturowa konsola, nad którą pracuje SEGA. W czerwcu zaprezentowane zostało również Game Gear Micro, a filmik promujący malutkie urządzenie możecie obejrzeć poniżej.źródło: ppe.pl
grafika: videogameschronicle.com