Od dłuższego czasu na rynku nie ma zbyt wielu gier bokserskich, dlatego pozycje takie jak Big Rumble Boxing: Creed Champions mają szansę na zaistnienie w świadomości fanów.

W ubiegłym roku gra została zaprezentowana fanom Nintendo Switch i miała zadebiutować wiosna tego roku. Tak się jednak nie stało, ponieważ firma Survios, zajmująca się stworzeniem i wydaniem gry zaczęła przygotowywać wersję na PlayStation 4, Xboksa One i PC (Steam). 
Data premiery nie została jeszcze ujawniona, wiadomo tylko, że gra ma zadebiutować w 2021 r. Pewne jest jednak to, że dzięki współpracy z globalnym wydawcą Koch Media, Big Rumble Boxing: Creed Champions trafi do fizycznej dystrybucji, o czym poinformował dyrektor generalny studia, Seth Gerson.

Bardzo cieszymy się, że możemy nawiązać współpracę z Koch Media przy naszej pudełkowym wydaniu naszej pierwszej tradycyjnej gry, Big Rumble Boxing: Creed Champions. Doświadczenie firmy Koch Media w sprzedaży detalicznej niesamowitych gier przyczyni się do realizacji naszej misji: udostępnianiu gier cross-reality większej liczbie graczy na konsolach i komputerach na całym świecie. To czyni ich idealnym partnerem dla Survios i kultowej marki opartej na filmach Rocky i Creed.

Filmy o Rocky'm i Creedzie pozostają światowymi fenomenami z ciągle aktualnym przesłaniem o niepoddawaniu się nawet w obliczu ogromnych przeciwności. Filmy, wyprodukowane przez Chartoff Winkler Productions, wygenerowały ponad 1,3 miliarda dolarów w kinach na całym świecie, zdobywając trzy Oscary i dziesięć nominacji.

Pod koniec tego roku przypada 45. rocznica premiery pierwszego filmu o Rockym, a seria nadal wzbudza dyskusje, inspirując nowe pokolenia fanów na całym świecie. Dlatego wydanie Big Rumble Boxing: Creed Champions jest wspierane przez wytwórnię Metro Goldwyn Mayer Studios (MGM), do której należą prawa do serii Rocky oraz Creed. Głos w tej sprawie zabrał Robert Marick, wiceprezes MGM Global Consumer Products.

Cieszymy się, że możemy współpracować z Koch Media i Survios nad wydaniem gry Big Rumble Boxing: Creed Champions na konsole i PC. Fani filmów z serii Rocky i Creed wkroczą na ring i będą walczyć o tytuł mistrza w tym świetnym tytule bokserskim