O Of Bird And Cage mogliście przeczytać na naszym portalu już jakiś czas temu, a już niedługo będziecie mogli przeczytać recenzję tego tytułu.

Warto jednak przypomnieć, że jest to unikalne gamingowe doświadczenie, gdyż w istocie jest to metalowy concept album opowiadający historię inspirowaną opowieścią o Pięknej i Bestii, prezentowany za pomocą trwającej dwie godziny gry przygodowej.

Muzykę przygotowali członkowie takich zespołów jak Asking Alexandria, Epica, Guns'N'Roses, King Diamond czy Within Temptation. Jest to jednak produkcja przeznaczona dla dorosłego odbiorcy, ponieważ są poruszane tematy przemocy domowej, nadużywania narkotyków czy zaburzeń psychicznych. 

Of Bird And Cage właśnie zadebiutowało na Steamie i jest dostępne w wersji z polskimi napisami a niedługo będzie dostępne także na Epic Games Store. Grę można kupić zarówno w wersji podstawowej (cena detaliczna to 53,99 zł, ale do 27 maja można ją nabyć za 48,59 zł), jak i w zestawie ze ścieżką dźwiękową, na którym można zaoszczędzić 15 % (65,94 zł zamiast 82.98 zł). Jednak soundtrack można nabyć także osobno za cenę 28,99 zł.