Niespełna miesiąc temu, studio pochodzące z Krakowa wydało świetnie stworzony i przyjęty horror. Jak się okazuje, polski zespół nie zamierza próżnować i poszukuje deweloperów do nowego projektu.

Informację za pośrednictwem swojego konta serwisie Twitter udostępnił Artur Łączkowski, projektant w studiu Bloober Team, który pracował nad The Medium.


"Medium było spoko, prawda? Racja, ale jeszcze fajniejsze jest to, że pracujemy nad nowym dużym projektem i potrzebujemy Twojego wkładu! Czy jesteś programistą walki? Artystą VFX? Artystą koncepcyjnym? Tak? Więc dołącz do nas, jeśli się odważysz 👻".

Jak wspomina Artur, nowa gra będzie dużym projektem. Jednak nie to jest najważniejsze we wpisie dewelopera. Post na Twitterze zawiera również wzmiankę o tym, że studio poszukuje osoby odpowiedzialnej za system walki.

Jak wiadomo, Bloober Team specjalizuje się w produkcjach z gatunku horror i najpewniej nie inaczej będzie w tym przypadku. Jednak informacja o wakacie na programistę walki sugeruje, że następną grą Krakowskiego zespołu może być gra survival-horror.

Jest to o tyle interesujące, że dotychczas twórcy unikali systemu walki w swoich grach i skupiali się na sekwencjach ucieczkowych i zręcznościowych, jak jednak widać z jakiegoś powodu tym razem postanowili pójść w innym kierunku. 

Nowy projekt znajduje się na początkowym etapie rozwoju, więc nie ma co liczyć na to, że twórcy szybko ujawnią szczegóły nowego dzieła. Jednak jak już udowodniło The Medium - warto czekać na gry Bloober Team.