Kontynuacja God of War z 2018 r nazywana przez społeczność God of War Ragnarok to jedna z najbardziej wyczekiwanych produkcji ostatnich miesięcy. Nowa historia Kratosa, w której bóg wojny został ojcem i samotnie wychowuje młodego Atreusa zyskała sympatyków na całym świecie.

Z tego powodu oczekiwania wobec tej produkcji są ogromne i internauci ochoczo dzielą się swoimi opiniami z głównym twórcą gry, Cory'm Barlogiem na Twitterze. Dlatego jeden z fanów zdecydował się poprosić dewelopera, aby ten nie przedstawiał Kratosa jako osobę homoseksualną. 

Oczywiście to zostało zauważone nie tylko przez fanów, którzy wykluczają taką możliwość ze względu na to, że Kratos miał żonę, która urodziła mu syna, ale i Barloga, który w odpowiedzi spytał żartobliwie:

A co by było, gdyby był biseksualny?

Co ciekawe głos w dyskusji zabrał były twórca pierwszych odsłon, David Jaffe, który stwierdził, że ciekawie by było, gdyby Atreus, który prawdopodobnie w nowej grze będzie nastolatkiem lub osobą dorosłą, okazał się gejem. Jego zdaniem w grach powinno być więcej postaci LGBT.

Jednak podkreślił on, że to od Cory'ego Barloga zależy przyszłość serii i tylko on ma wpływ na to, co pojawi się w grze.