Burza zaczęła się już pod koniec października tego roku, kiedy to dowiedzieliśmy się, że posiadacze wersji Call of Duty: Black Ops Cold War na konsole PlayStation 4 oraz PlayStation 5 otrzymają ekskluzywny dostęp do trybu Zombies Onslaught.

Jednak cierpliwość społeczności wyczerpała dopiero informacja o szczegółach Sony Advantage. Jak się okazuje, gracze na platformie Sony otrzymają dużo więcej zawartości, niż użytkownicy innych platform.Wystarczy spojrzeć na komentarze do wyżej załączonego filmu, aby dowiedzieć się, że taka inicjatywa nie spotkała się z aprobatą. Jednak o co tyle szumu? A o to, że zakupienie przepustki bitewnej na PlayStation sprawi, że przeskoczymy pięć poziomów doświadczenia i zdobędziemy dwa dodatkowe miejsca na wyposażenie.

Oprócz tego otrzymamy bonus do zdobywanego doświadczenia dla  konkretnej broni — boost wyniesie aż 25 procent. Ponadto przepustka zapewni Monthly Double XP, w ramach którego będziemy zdobywać dwukrotnie większą ilość XP naszej postaci. Trzeba przyznać, że może to znacząco wpłynąć na balans rozgrywki w trybie multiplayer.
Wspomniane bonusy będą dostępne jedynie na platformie PlayStation i może się wydawać, że to nic takiego, ale nie uważają tak gracze, według których pewna granica została przekroczona.

Jest to bardzo istotne dla społeczności, ponieważ Call of Duty: Black Ops Cold War będzie obsługiwało cross-play, czyli system, w ramach którego posiadacze różnych urządzeń będą mogli wspólnie bawić się w rozgrywce po sieci.

Do dyskusji użytkowników PC-tów i Xboksów dołączyło również forum Reddit, które także uważa, że jest to zagranie antykonsumenckie. Oczywiście należy mieć na uwadze, że Activision i Sony nie pierwszy raz stosują podobne praktyki, bowiem są one bardzo popularne w branży gier wideo, jednak wygląda na to, że dopiero teraz posunięto się o krok za daleko.