MineCon to wielkie wydarzenie, odbywające się pod koniec każdego roku, odkąd gra została wydana. Za każdym razem, eventem interesuje się bardzo wielu graczy, ponieważ zawsze zostają na nim przedstawione nowości, które zostaną dodane do Minecraft. Dodatkowo, gracze mają za każdym razem realny wpływ na rozwój gry, dzięki udostępnionych przez deweloperów na czas wydarzenia głosowaniach.

Na tegorocznej, dziesiątej już edycji wydarzenia, również tego nie zabraknie. W tym roku gracze mogą wybierać spośród trzech różnych nowych mobów. Do wyboru będą: Glow Squid (świecąca kałamarnica), Iceologer (arktyczny wieśniak) oraz Moobloom (żółta, kwiecista krowa). Mob, który uzyska najwięcej głosów, zostanie dodany do gry.W tym roku będzie jednak trochę inaczej niż do tej pory. Wydarzenie będzie prowadzone całkowicie online, a dodatkowo pod inną nazwą. Event w tym roku będzie nosił nazwę Minecraft Live i odbędzie się już 3 października o godzinie 18:00 czasu polskiego.

Na oficjalnej stronie wydarzenia, możemy przeczytać, że livestream potrwa około 90 minut, a zainteresowani mogą oglądać transmisje prawie na każdym urządzeniu – telefonie, tablecie, konsoli do gier oraz komputerze na tej stronie. Już teraz możecie też obejrzeć ogłoszenie programu tegorocznego Minecraft Live:Więcej informacji o wydarzeniu znajdziecie pod tym linkiem.