Codemasters to jeden z najstarszych producentów i wydawców gier wyścigowych w Wielkiej Brytanii, gdyż firma została założona w 1986 r. To właśnie pracownicy tego studia są autorami takich gier jak Micro Machines, Colin McRae Rally, czy DIRT 5.
Kilka dni temu w mediach pojawiła się informacja o nabyciu praw do studia przez Take Two Interactive — spółki, do których należą twórcy Grand Theft Auto, Mafia czy NBA 2K. Dlatego nic dziwnego, że deweloperzy byli zainteresowani możliwą współpracą ze studiami należącymi do 2K Games.

Właściciele spółek doszły do wstępnego porozumienia i za cenę 980 milionów dolarów Take Two Interactive nabyło nowe studio. Pełne przejęcie praw ma nastąpić w pierwszym kwartale 2021 r.  Warto jednak podkreślić, że skład deweloperski pozostanie bez zmian.


Codemasters posiada bogatą historię tworzenia jednych z najbardziej docenianych i odnoszących największe sukcesy handlowe franczyz wyścigowych w naszej branży i wierzymy, że ich oferta będzie doskonałym uzupełnieniem naszego sportowego portfolio i przyczyni się do dalszego, długoterminowego rozwoju naszej działalności.