Crytek już od dłuższego czasu nie może pochwalić się szczęściem. Studio przez całą obecną generację cierpi z powodu nietrafionych pomysłów i dziwnych rozwiązań. Ponadto już od ponad 7 lat na rynku nie zadebiutowała żadna kolejna odsłona popularnej serii.

Wyjątkiem jest Crysis Remastered, ale oprócz tego, że najpierw premiera tego tytułu została odczuwalnie opóźniona przez zły odbiór zwiastuna, to potem okazało się, że gra ma ogromne problemy z płynnością zarówno na najmocniejszych wersjach konsol jak i na najwydajniejszych konfiguracjach komputerów. 
Nic więc dziwnego, że z powodu tak długiego przestoju w premierach w internecie cały czas pojawiają się nowe pogłoski.

Niedawno zostały udostępnione nowe niesprawdzone informacje, według których Crytek miałby pracować nad Crysis Next. Gracze z oficjalnego ogłoszenia o pracę i najczęściej powtarzających się pogłosek wywnioskowali, że zespół szuka pracowników do niezapowiedzianej gry AAA, która miałaby być nową darmową strzelanką z gatunku Battle Royale.

Dodatkowo, w sieci udostępniono również dokumenty, które wcześniej wyciekły za sprawą ataków hakerskich wycelowanych w Ubisoft oraz Crytek. Nie jest pewne, czy odnoszą się one do porzuconych projektów, pomysłów na tytuł czy produkcji w trakcie prac, jednak ich treść zdaje się potwierdzać istnienie Crysis Next. Rozgrywka miałaby zapewniać zabawę z „setkami graczy”, personalizację wyglądu, adaptacyjne moce nanokombinezonu oraz fenomenalną oprawę graficzną.

Najprawdopodobniej nie ma powodów do obaw — w końcu za sprawą Warface, Crytek udowodnił już, że potrafi tworzyć dobre darmowe gry.
Ponadto, w tych samych źródłach pojawiły się adnotacje również o innych tytułach, które rzekomo miałby w planach opracować niemiecki zespół. Niesprawdzone informacje twierdzą, że wkrótce pojawią się zapowiedzi takich gier jak:

- Crysis VR,

- Hunt Mobile,

- Ryse Next,

- Robinson: The Journey 2,

- Crysis 2 Remaster,

- Crysis 3 Remaster,

- Crysis Collection.


Należy oczywiście pamiętać, że na tę chwilę są to jedynie pogłoski i nie mamy pewności, czy rzeczywiście Crytek ma w planach wydać te tytuły, więc sugerujemy podchodzenie do tych informacji z dystansem. Jeżeli deweloperzy pracują nad nowymi grami, to zapewne wkrótce dadzą o tym znać.