CD Projekt RED ponownie chce stać się wyznacznikiem i zdefiniować gatunek RPG. Cyberpunk 2077 to bez wątpienia jedna z najbardziej oczekiwanych gier. Na najnowsze dzieło twórców growej adaptacji Wiedźmina czeka cały świat, więc przed studiem stoi nie lada wyzwanie. Wiemy już, że Cyberpunk 2077 zapewni nam poważną i wciągającą fabułę, w której ograniczać nas będzie jedynie nasza pomysłowość. W kolorowym i brutalnym mieście przyszłości Night City, protagonista będzie musiał sprostać wielu wyzwaniom i przeciwnościom losu. W tym wszystkim pomogą towarzysze oraz cyber-ulepszenia. 

W najnowszym wywiadzie udzielonym dla magazynu EDGE Max Pears, projektant poziomów, opowiedział o ambicjach i celach deweloperów. W swojej wypowiedzi wiele razy odnosił się do ogromnego sukcesu Wiedźmina 3, który zapewnił zespołowi stabilność i reputację. CD Projekt RED nie zamierza osiadać na laurach i pragnie jeszcze większego sukcesu, ustalając jednocześnie nowe standardy w branży gier wideo.


Źródło: CD Projekt Red


Max Pears twierdzi, że Wiedźmin 3 jest konkurencją Cyberpunk 2077 i bez wątpienia jeden tytuł będzie porównywany do drugiego. Deweloperzy planują jednak w dalszym ciągu podnosić poprzeczkę dla całej branży i przypominać, że rozwój jest najważniejszy.

„Nie chcemy źle dla innych studiów czy innych gier, ponieważ wszyscy razem rozwijamy branże jak i samo medium. Jednak patrząc przez pryzmat Wiedźmina 3, który był ogromnym sukcesem, ze swoim wspaniale wykreowanym światem, który gracze eksplorowali godzinami, jest to w dalszym ciągu rywalizacja i inne spojrzenie na nas jako na zespół. Naszą poprzednią grą wyznaczyliśmy nowe standardy i staramy się robić to dalej” - mówi Pears.

Warto również przypomnieć, że premiera Cyberpunk 2077 została zapowiedziana na czwartek, 19 listopada 2020 roku. Gra zadebiutuje na komputerach osobistych, PlayStation 4 oraz Xbox One. W przyszłości tytuł zadebiutuje również na PlayStation 5 i Xbox Series X.

Źródło: CD Projekt RED, EDGE Magazine