Jakiś czas temu Jim Ryan zdradził, że wiosną tego roku Sony Interactive Entertainment udostępni dla pecetowców kolejną pozycję ze swojej biblioteki i będzie to Days Gone, dostępne na Steamie i Epic Games Store.

W Days Gone, gracze wcielają się w byłego członka gangu motocyklowego, Deacona St. Johna – włóczęgi i łowcy nagród. W świecie zniszczonym przez światową pandemię, główny bohater porzuca „bezpieczne” obozowiska tych, którym udało się przeżyć i wyrusza szukać szczęścia na zniszczonych, opustoszałych drogach Oregonu. Tłem Days Gone są wulkaniczne i zniszczone tereny Północno-Zachodniego Wybrzeża USA, gdzie na graczy czeka świat opanowany przez zdegenerowanych ludzi, znanych jako Świrusy. Opustoszałe tereny będą prawdziwą areną walk o zapasy, zaopatrzenie, a przede wszystkim o powód, by dalej żyć.

Niedługo potem gracze mogli się zapoznać z wymaganiami sprzętowymi. Teraz Sony Interactive Entertainment poinformowało, że wciągający, otwarty świat gry Days Gone pojawi się w Epic Games Store i na Steamie 18 maja 2021 roku i będzie kosztować 169 zł.

Gra otrzyma ulepszoną grafikę, obsługę ultraszerokich monitorów 21:9, sterowanie za pomocą myszy i klawiatury oraz całą zawartość dostępną na PlayStation 4.