Death Stranding to najnowsza gra Hideo Kojimy, którą legendarny japoński twórca stworzył po rozstaniu z Konami. Tytuł trafił do graczy w 2019 r. i przez rok był on dostępny na PlayStation 4, lecz od dłuższego czasu było wiadomo, że jest to czasowa ekskluzywność.

Dlatego w 2020 r. w ramach współpracy z wydawcą 505 Games, gra studia Kojima Productions trafiła na PC, wraz z ekskluzywnymi dodatkami z serii Half-Life dla graczy Steama. I teraz zostało ujawnione, ilu pecetowców zdecydowało się sprawdzić najnowsze dzieło ojca serii Metal Gear Solid.Z najnowszego raportu finansowego 505 Games wynika, że Death Stranding było najchętniej kupowaną grą z portfolio tego wydawcy w 2020 r., co przełożyło się na 27 milionów dolarów / 23 miliony euro od czasu lipcowej premiery do końca roku. 

Co ciekawe, wciąż dobrze sprzedaje się Control od Remedy Entertainment, które do końca 2020 r. zarobiło 19 milionów dolarów / 16 milionów euro (do końca 2019 r, zysk był na poziomie 28,5 milionów dolarów i 24 miliony euro), na co niewątpliwy wpływ miał fakt, że z myślą o nowej generacji przygotowano kompletną edycję Control Ultimate Edition.