Pamiętacie Destruction AllStars? To gra sieciowa oparta na arenowych wyścigach samochodowych, których głównym celem jest destrukcja pozostałych pojazdów. Gra miała zadebiutować w dniu premiery PlayStation 5 i być dostępna za pełną, nową cenę ustaloną przez Sony.Ostatecznie gra zadebiutowała dopiero w lutym i przez kolejne dwa miesiące była dostępna w ofercie PlayStation Plus. Obecnie w PlayStation Store można ją kupić za cenę 89 zł.

Jednak początkowe zainteresowanie to już historia i Lucid Games otwarcie przyznaje, że gra ma problemy z ilością graczy. Deweloperzy odnotowali, że tylko w godzinach 16:00-22:00 w tygodniu i 14:00-01:00 w weekendy gra cieszy się wystarczającą popularnością, aby umożliwić bezproblemowe dołączenie do rozgrywki. 

Gra ma być rozwijana przez minimum rok, jednak trudno powiedzieć czy to się uda, dlatego deweloperzy podjęli decyzję, aby wprowadzić boty w momencie, w którym brakuje graczy w lobby.

Chcemy mieć pewność, że mecze są wypełnione po brzegi jak największą liczbą prawdziwych graczy, ale gdy brakuje X graczy w kolejce do meczu, boty AI zajmą pozostałe miejsca.

Warto jednak podkreślić, że sztuczna inteligencja nie będzie dołączać w trybie rankingowym Blitz.