Among Us to gra wydana w roku 2018, jednak dopiero teraz jej popularność znacznie się zwiększyła. Jest to w tym momencie jedna z najbardziej rozpoznawalnych i lubianych gier na świecie, a dowodzi temu fakt, że codziennie loguje się do niej ponad 60 milionów graczy.

Nic więc dziwnego, że w tak popularnej grze pojawili się również cheaterzy. Gracze już od dłuższego czasu skarżyli się na zepsute przez nich rozgrywki. Na szczęście, ekipa z InnerSloth odpowiedzialna za stworzenie i wydanie gry, rozpoczęła walkę z niechcianymi oszustami. 

Dowodem jest screenshot, który udostępnił na portalu Reddit jeden ze zbanowanych graczy. Komunikat pojawił się w momencie, gdy użytkownik chciał rozpocząć rozgrywkę w Among Us.W krótkiej wiadomości twórcy napisali po prostu ,,Zostałeś zbanowany za hackowanie. Proszę przestań’’. Czy taki krok będzie odpowiednio skuteczny? Zobaczymy za jakiś czas, gdyż nie ma informacji o tym jak długo wspomniany ban będzie obowiązywał graczy i ilu rzeczywiście będzie dzięki temu chciało zaprzestać swoich czynów. Możliwe też, że twórcy podejmują również inne kroki w tej walce i dowiemy się o nich już za niedługo.