Relicta to pierwszoosobowa gra logiczna w klimatach science-fiction, oparta w głównej mierze na fizyce. Jest to debiutanckie dzieło studia Mighty Polygon, lecz za wydawnictwo odpowiada Ravenscourt. Aby osiągnąć zamierzony cel, gracz musi rozwiązywać zagadki poprzez kreatywne i sprytne posługiwanie się magnetyzmem oraz grawitacją. 
Akcja gry została osadzona w 2120 roku w Księżycowej bazie kosmicznej Chandra, opuszczonej po tajemniczej wojnie. Jednak fabuła nie jest tylko pretekstem do rozwiązywania łamigłówek w niecodziennym otoczeniu. Jak wspomina opis produktu w sklepie Epic Games Store, oprócz przemyślanej mechaniki rodem z serii Portal, gra zaoferuje również intrygującą pełnoprawną historię.

"Wciel się w genialną fizyk uwiezioną w upiornej, rozpadającej się bazie księżycowej. Przedzieraj się przez tajemnicze, powstałe w wyniki terraformowania kratery, naginając zasady magnetyzmu i grawitacji, by rozwiązywać naukowe łamigłówki. Czy wyruszysz czym prędzej, by znaleźć schronienie, a może postarasz się zrozumieć intrygi rozgrywające się wokół polityki kosmicznej XXII wieku? W wiecznej ciemności księżycowych kraterów ukryty jest sekret, który może doprowadzić do śmierci twojej córki — ale może też na zawsze odmienić los ludzkości. Czy masz w sobie siłę, aby stawić czoła konsekwencjom swoich badań?"

Produkcja została wypuszczona na rynek 4 sierpnia tego roku, jednak debiutanckie dzieło młodego studia szybko doczekało się całkiem dużego grona fanów. Gra została ciepło przyjęta przez graczy i recenzentów."Wielkie zaskoczenie" (82/100) - IGN Hiszpania
"Relicta to klasa sama w sobie" (9/10) - PC Invasion
"Relicta to wspaniały i przyjemny test twoich szarych komórek" (8/10) - Finger Guns

Relicta jest dostępne na komputerach osobistych (Steam, Epic Games Store), Xbox One oraz PlayStation 4.