W zeszły piątek Techland w końcu zorganizował stream, na którym przedstawił wiele ciekawych informacji na temat Dying Light 2: Stay Human. Jeżeli nie macie pół godziny wolnego czas, by obejrzeć transmisję to możecie zapoznać się z podsumowaniem przygotowanym przez Marka. Dzięki tej transmisji mamy już pewność, że gra zmierza nie tylko na PC, ale także na nowe i stare konsole z rodziny PlayStation i Xbox.

Od początku dziewiątej generacji dość popularnym ruchem stało się serwowanie aktualizacji usprawniające wersje na PS4/XONE do tego, co oferują edycje na PS5/XSX/XSS. Zazwyczaj są one udostępniane za darmo. Jednak z racji tego, że decyzja czy gra będzie działać we wstecznej kompatybilności czy otrzyma dedykowaną łatkę leży po stronie twórców i wydawcy to niektórzy chcą, aby gracze dopłacali za nowe funkcjonalności.

Dlatego do redakcji IGN zaczęły napływać wiadomości od internautów z prośbami o dowiedzenie się czy Dying Light 2 Stay Human otrzyma opcję darmowej aktualizacji, zwłaszcza na konsoli PlayStation 5, ponieważ gra Polaków jest promowana przez Microsoft, więc można było spokojnie założyć, iż gra będzie obsługiwała funkcję Smart Delivery.

Dziennikarz Taylor Lyles opublikował na Twitterze treść wiadomości, którą otrzymał od rzecznika prasowego Techlandu. Wynika z niej, że gracze posiadający wersję na PS4 lub Xboksa One otrzymają bezpłatną aktualizację, jeżeli zdecydują się złożyć zamówienie przedpremierowe.