Niedawno Techland obiecał, że wkrótce zacznie zdradzać więcej informacji na temat Dying Light 2. Pierwsza z nich już się pojawiła, lecz trudno uznać ją za pozytywną, gdyż blisko 22 latach pracy, pełniący funkcję dyrektora artystycznego w Techlandzie, Paweł Selinger rozstał się ze studiem.

Jako iż był on związany z Techlandem od 1999 r. to pracował nad praktycznie wszystkimi kluczowymi dla studia markami, w tym powstającym Dying Light 2, gdyż był jego dyrektorem artystycznym i scenarzystą. Z tego powodu, można mieć obawy co do przyszłości gry, jednak Techland wystosował już do mediów oświadczenie wyjaśniające ewentualny wpływ zaistniałej sytuacji.

W związku z informacjami o odejściu dyrektora kreatywnego Techland, chcielibyśmy uspokoić wszystkich fanów nadchodzącego Dying Light 2, że stanowisko Art Directora jest niezagrożone i od listopada 2019 roku należy do Erica Cochonneau. Eric od tego czasu dba o każdy aspekt nadchodzącej produkcji i pod jego kierownictwem zespół robi wszystko, by oddać do rąk graczy jak najlepszą grę. Paweł Selinger, który od 2 lat pełnił rolę Narration Designera, z końcem 2020 postanowił zakończyć współpracę z Techland i rozwijać się dalej poza strukturami firmy. Paweł spędził w Techlandzie większą część swojej zawodowej drogi, a wielki sukces serii Call of Juarez jest między innymi jego zasługą. Zostawił przy Dying Light 2 duży kawałek siebie, będąc przy projekcie od samego początku. Jego obowiązki, czyli dział narracji od października 2020 przejął Piotr Szymanek. Jak obiecaliśmy, już wkrótce podzielimy się nowymi, ekscytującymi informacjami na temat Dying Light 2.