Genshin Impact to trzecioosobowa gra akcji z gatunku RPG. Znajdziemy w niej duży otwarty świat oraz wiele emocjonujących walk. Tytuł ten jednak okazał się być bardzo kontrowersyjny. Po raz pierwszy świat o produkcji usłyszał w zeszłym roku na ChinaJoy 2019. Po pokazie, chińscy fani gry The Legend of Zelda: Breath of the Wild zaczęli oskarżać twórców nowego projektu o plagiat. Jeden z nich, w ramach protestu zniszczył swoją konsolę PlayStation 4 Pro.

Mimo tak wielu głosów niezadowolenia, twórcy gry zabrali głos w tej sprawie dopiero teraz:


W poście, który nasz zespół rozesłał do graczy w zeszłym roku, wspomnieliśmy, że The Legend of Zelda: Breath of the Wild było jedną z naszych inspiracji do stworzenia Genshin Impact jako RPG akcji z otwartym światem. Ważne jest jednak, aby pamiętać, że gdy już faktycznie zagrasz w grę, przekonasz się, że doświadczenie Genshin Impact bardzo różni się od tego z The Legend of Zelda: Breath of the Wild. Genshin Impact zawiera w pełni oryginalną historię i postacie, a podstawowa rozgrywka obraca się wokół tworzenia drużyny złożonej z wielu postaci i angażowania się w system walki oparty na interakcjach między różnymi elementami. Przechodząc od zamkniętej bety do oficjalnej wersji, gracze wkrótce będą mogli odkryć wyjątkowe funkcje i radość, jaką zapewnia Genshin Impact.

Genshin Impact zadebiutowało dziś na konsoli PlayStation 4, komputerach stacjonarnych oraz na smartfonach (Android oraz iOS). W przyszłości, gra pojawi się również na konsoli Nintendo Switch, a już teraz możecie obejrzeć premierowy zwiastun nowej gry z oficjalnego kanału PlayStation: