W dniach 28 października do 3 listopada w World of Tanks na konsolach pojawi się nowy tryb Halloweenowy. Do dyspozycji graczy oddane zostały dwie specjalnie przygotowane mapy Grim Graveyard oraz Dead City, gdzie przyjdzie im się zmierzyć w meczach 7 na 7. W trakcie trwania Halloween będziemy mieć do dyspozycji czołgi w wersjach „przebudzonych”, które będą posiadały ponadnaturalne zdolności.
Podczas wydarzenia do zdobycia będzie mnóstwo nagród, a co najważniejsze amunicja oraz naprawy naszych czołgów będą całkowicie za darmo. Po zakończeniu Monsters Awakened „przebudzone” wersje czołgów wrócą do swych grobów, a ich rzeczywiste wersje będą dalej możliwe do używania podczas normalnej rozgrywki na polach bitew. Szczegóły dotyczące wydarzenia znajdziecie tutaj.
World of Tank jest to drużynowa gra sieciowa akcji typu MMO poświęcona starciom wojsk pancernych. Gracze biorą udział w bitwach czołgów 15 na 15 z przeciwnikami z całego świata. Do dyspozycji graczy dostępnych jest 90 zróżnicowanych map oraz ponad 740 czołgów należących do arsenałów 11 narodów.
Grę można pobrać za darmo za pomocą Playstation Network oraz Xbox live, dla konsol w wersji pro (Playstation 4 Pro / Xbox One X) gra oferuje oszałamiająca rozgrywkę w rozdzielczości 4K oraz wsparcie HDR.


Twórcą gry jest firma Wargaming, która powstała w 1998 roku, mająca siedzibę w Nikozji na Cyprze. Jest ona jednym z liderów w branży gier, zatrudniając ponad 4500 pracowników w licznych biurach na całym świecie. Ponad 200 milionów graczy gra w tytuły firmy na wszystkich platformach sprzętowych. Flagowymi tytułami firmy są Free-to-play World of Tanks oraz World of Warships opowiadająca o bitwach okrętów. Oficjalna strona firmy http://wargaming.com