Markarth – zwieńczenie całorocznej przygody The Elder Scrolls Online Mroczne serce Skyrim – oraz 28. darmowa aktualizacja są już dostępne na PC i Stadia. Gracze na Xbox One i PlayStation 4 będą mogli odcisnąć swe piętno na Reach od 10 listopada.Markarth zabiera graczy w dzikie ostępy Reach, gdzie zbiorą grupę niespodziewanych sojuszników i stawią czoła lordowi wampirów oraz jego starożytnej armii. W DLC i bezpłatnej aktualizacji podstawowej wersji gry gracze odkryją strefy Reach i Arkthzand Caverns oraz otrzymają dostęp do nowych zadań, postaci, wyzwań, areny solo Vateshran Hollows, systemu kolekcjonowania zestawów przedmiotów i nie tylko!

Premierze dodatku towarzyszyć będzie 28. aktualizacja podstawowej wersji gry, która wprowadzi nowe elementy oraz poprawki błędów dostępne dla wszystkich graczy ESO zupełnie za darmo.

Najważniejszym elementem 28. aktualizacji jest system kolekcjonowania zestawów – nowa funkcja umożliwiająca graczom dodawanie do swoich kolekcji setek zestawów przedmiotów i rekonstruowanie ich. Dzięki tej nowości gracze zyskają więcej wolnego miejsca w swoich ekwipunkach, bankach i kufrach, ponieważ niemal wszystkie zestawy dostępne w Tamriel można będzie bezpiecznie „przechować” w kolekcjach.