Dzisiaj mamy czwartek, co oznacza, że jak co tydzień w ofercie darmowych gier w Epic Games Store pojawiają się nowe pozycje. Na tej platformie cyfrowej dystrybucji gier równo o godzinie 17:00 w ręce graczy trafi kolejny bezpłatny tytuł. Według wcześniejszych informacji miało to być Conan Exiles produkcji studia Funcom. Niestety, sieciowy survival dla wielu graczy nie zostanie teraz udostępniony, a zamiast niego, możemy przypisać do konta niezależną platformówkę Hue. Nie wiadomo dlaczego Epic Games zdecydowało się na zmianę oferty. Najprawdopodobniej jest to związane z tym, że Conan Exiles jest dostępne również na letniej wyprzedaży na konkurencyjnej platformie Steam. Deweloperzy po prostu nie chcą tracić zysków ze sprzedaży. Na szczęście, do godziny 17:00 nadal możemy uzyskać produkcje z ubiegłego tygodnia, czyli Stranger Things 3: The Game oraz AER: Memories of Old.Hue to niezależna platformówka 2D, stworzona przez studio Fiddlesticks. Rozgrywka polega na rozwiązywaniu nietuzinkowych zagadek logicznych. Na stronie produktu na platformie Epic Games Store możemy przeczytać: 

Hue to tętniąca życiem, wielokrotnie nagradzana przygodowa gra logiczna, w której kształtujesz świat, zmieniając kolory jego tła. Odkrywasz niebezpieczną szarą krainę, odsłaniając kolejne kolorowe fragmenty na swojej drodze do odnalezienia zaginionej matki. Gdy przeszkody pasują do tła, znikają, tworząc nowe, ekscytujące zagadki — pełne niebezpieczeństw, tajemnic… i niespotykanych barw”.

Produkcja została bardzo przychylnie oceniona przez graczy i recenzentów. Jest to pozycja obowiązkowa dla każdego fana gier zręcznościowych.

Źródła: Zwiastun, Metacritic, Epic Games