Aplikacja mobilna game.tv zadebiutowała pół roku temu i można powiedzieć, że od tego czasu stała się największą platformą na świecie w tematyce eSportu na urządzeniach mobilnych. Co minutę za jej pośrednictwem odbywają się turnieje w 17 krajach oraz tworzy się 1000 nowych społeczności skupionych wokół 300 gier - od takich tytułów jak Garena Free Fire poprzez takie pokroju Brawl Stars na dużych grach jak Call of Duty Mobile kończąc.

Od momentu swojej premiery, platforma zaangażowała już ponad 11 mln uczestników. Wszystko dlatego, że pozwala ona amatorom rywalizować ze sobą i zdobywać nowe umiejętności podczas specjalnie dostosowanych zawodów. Ponadto, z platformą ściśle współpracują vloggerzy, influencerzy i inni twórcy, dzięki czemu zwycięzcy turniejów mogą zdobywać pokaźne nagrody.
Jak chwali się zarząd platformy, Game.tv bardzo mocno wspiera kobiety chcące wejść w świat e-sportu, a robi to poprzez cotygodniowe zawody przeznaczone wyłącznie dla graczek, takie jak Free Fire Diva Scrim Wars.

Oprócz wcześniej wspomnianych funkcjonalności platforma dostarcza graczom również dodatkowe narzędzia do komunikacji i rozwoju. Nawet sto tysięcy klanów i gildii może pozostać ze sobą w stałym kontakcie, porozumiewać się wiadomościami tekstowymi oraz czatami głosowymi, a także korzystać ze wcześniej przygotowanych materiałów twórczości profesjonalnych zawodników i influencerów. 


Rosen Sharma, prezes game.tv wspomina:

To niezwykle emocjonujący czas dla e-sportu. Zarówno liczba grających, jak i ilość czasu poświęcanego na gry wzrosły drastycznie. Duża część graczy to amatorzy, którzy nie posiadają trenerów czy nawet wskazówek na temat rozwoju swoich umiejętności pod kątem e-sportu. Nasza platforma wspiera takie osoby i wskazuje im drogę do profesjonalnego, mobilnego e-sportu, równocześnie tworząc podstawy społeczności. Mobilny e-sport zmienia się i ewoluuje - akcent został przesunięty z dużych wydarzeń na tysiące mniejszych zawodów, dla każdego gracza. Tourney, nasz oparty na algorytmach sztucznej inteligencji asystent, pozwala nam organizować ponad 1600 turniejów dziennie


Co interesujące, platforma wyróżnia się także sztuczną inteligencją, czyli asystentem e-sportowym Tourney. Umożliwia on prowadzenie zautomatyzowanych turniejów, a z jego pomocą, społeczności, streamerzy i twórcy mogą samodzielnie zorganizować zawody.