Studio Sucker Punch poinformowało społeczność za pośrednictwem Twittera zmianach w płynności rozgrywki w 60 FPS na konsoli Playstation 5 podczas korzystania z funkcji Game Boost, twórcy zapewniają również krótsze czasy ładowania. Wsteczna kompatybilność ma działać bez utraty postępu rozgrywki, co ucieszy na pewno tych, którzy planują przenieść się z Playstation 4 na Playstation 5 od razu po premierze konsoli.Ghost of Tsushima jest to gra akcji z otwartym światem, gdzie przyjdzie nam wcielić się w XIII-wiecznego samuraja toczącego walke z mongolskim najeźdźcą na tytułowej japońskiej wyspie Cuszima (Tsushima). Gra studia Sucker Punch jest dostępna tylko na platformie Sony, studio w swoim portfolio posiada takie marki jak inFamous czy SlyCooper. Pierwsza prezentacja gry miała miejsce w 2017 roku podczas Paris Games Week.

Twórcy gry duży nacisk położyli na system skradania się, dając przez to poczucie przeważającej siły wroga względem naszego bohatera. Do dyspozycji otrzymujemy zarówno przedmioty odwracające uwagę przeciwników jak np. bomby dymne czy petardy, jak i również eliminowania dużej ilości przeciwników za pomocą wybuchowych strzał, noży do rzucania Kunai czy bomb. 

Poza systemem skradania otrzymaliśmy w grze również system prowokacji, który pozwala nam na starcie z jednym, bądź kilkoma przeciwnikami, które kończą się efektownymi zabójstwami na polu bitwy.

Gra na Metacritic została oceniona 83/100 wśród recenzentów oraz 9,2 przy 17000 ocen użytkowników.