Niestety nadchodzą ciężkie czasy dla graczy PCtowych. Ceny podzespołów drożeją, a jakość gier niestety nie powala. Dziś swoją premierę miała gra Deathloop od Arkane Studios, odpowiedzialnych między innymi za takie hity jak seria Dishonored czy Prey. Niestety tym razem gracze komputerowi, mają powody do narzekania. Choć gra sama w sobie jest chwalona pod kątem rozgrywki oraz mechanik, tak optymalizacja niemal nie istnieje. W ciągu raptem kilku godzin tytuł zebrał oceny mieszane, a jeden z komentarzy brzmiał w następujący sposób: 

I co z tego,że gra najprawdopodobniej jest cudowna jeśli micro stuttering i frame pacing z ♥♥♥♥ niszczy całe doświadczenie? Kocham gry Arkane. Tolerowałem 15 fpsów w jednej misji z Dishonored 2 na podstawowym PS4,tolerowałem ♥♥♥♥♥♥♥♥ optymalizację tejże gry na PC,tolerowałem pomieszczenie z reaktorem w Prey'u - ale to już jest ♥♥♥♥♥ szczyt szczytów żeby gra na silniku który w Doomie Eternal potrafił wyciągać po 200+ fpsów działała w taki sposób. Żeby to chociaż ładne było,a z teksturami na niskim poziomie gdy na mapie z kompleksem spojrzymy na pasaż górski to ciężko nie pomyśleć że ktoś pierdolnął tam pawia. Jeszcze ten irytujący bug pokazujący,że mam za mało vramu na karcie którą REKOMENDUJECIE W WYMAGANIACH SPRZĘTOWYCH DO PŁYNNEJ ROZGRYWKI. Śmierdzący kupskiem Cyberpunk na premierę potrafił godniej działać,ale miał zaimplementowany DLSS i miasto naprawdę potrafiło robić wrażenie ale kilka koryarzyków z 20 npcami na krzyż i wydajnością na wpół żywego paralityka to jest kpina. Ogarnijcie się bo wydaje na te ♥♥♥♥♥♥♥♥♥ gry ciężkie pieniądze żeby mieć je na premierę a jestem ♥♥♥♥♥♥ w ♥♥♥♥♥ i autentycznie zacznę to w końcu piracić. Gry nie zwracam i pewnie ją przejdę w takim stanie,ale dostaje negatywa i dopóki nie zobaczę sensownego frame pacingu to nie ma szans że ocena ulegnie zmianie. Nie wspierajcie tych ♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥ jeśli nie macie pieniędzy na wywalanie w błoto - idźcie piracić. Serio.
Jasna cholera, to zacinanie się klatek jest niedopuszczalne. W tym stanie gra nie jest przyjemna i nie polecam jej kupować dopóki nie zostanie to naprawione.


Takich komentarzy jest w tym momencie zatrzęsienie i tutaj część społeczności steama sugeruje, że problemem może być zastosowanie Denuwo jako zabezpieczenia antypirackiego. Miejmy nadzieję, że studio poprawi w najbliższym czasie optymalizację na komputerach stacjonarnych, a my gracze będziemy mogli cieszyć się płynną grą. Bo tytuł ten ma ogromny potencjał, żeby być grą roku, tylko twórcy muszą to wykorzystać, poprawiając optymalizację.