Jakiś czas temu informowaliśmy, że deweloperzy BioWare potwierdzili, że powstaje kolejna odsłona cyklu Mass Effect. Wszystkich zainteresowanych zapraszamy do naszych materiałów dotyczących studia oraz popularnej serii gier.


Grafika o nazwie „Mud Skipper”, udostępniona w komunikacie ujawniającym prace nad nową odsłoną.


W internecie w serwisie Tumblr zostały udostępnione trzy nowe grafiki koncepcyjne pochodzące z książki BioWare: Stories and Secrets from 25 Years of Game Development opowiadającej o kulisach powstawania dzieł zespołu.

Twórcy kolejny raz ukazują wygląd Mud Skippera, którego mogliśmy obejrzeć w niedawno udostępnionej wiadomości z okazji N7 Day. Wcześniejsza grafika ukazywała cztery sylwetki przy statku, w tym najprawdopodobniej Angara, czyli rdzennego mieszkańca galaktyki Andromeda oraz Salariana.

Mogła być to sugestia do tego, jakie postacie spotkamy w najnowszej odsłonie, ale równie dobrze postacie na obrazku mogą być jedynie tymczasowe — w końcu jest to jedynie grafika koncepcyjna.Pierwszy z trzech artwork'ów również przedstawia Mud Skippera, oraz kilka bliżej nieznanych postaci znajdujących się w mrocznej scenerii pośród najprawdopodobniej jakichś zabudowań lub zapomnianych ruin. Wszystko wskazuje na to, że to właśnie ten statek odegra znaczącą rolę w najnowszej odsłonie.

Na kolejnej grafice widnieją struktury i budynki przypominające architekturę niezwykle zaawansowanej i porzuconej syntetycznej rasy Remnant, spotkanej przez Inicjatywę Andromedy. Cała ich cywilizacja niegdyś rządziła systemem, ale w tajemniczy sposób upadła, a jej pozostałości mogliśmy odkryć w Mass Effect: Andromeda.Być może w kolejnej części znów wcielimy się w jednego z Ryderów, lub po prostu będziemy mieć możliwość odwiedzenia ruin intrygującej rasy w galaktyce Andromedy. Niewykluczone także, że ponownie możemy mieć do czynienia z Kettami, antagonistami czwartej odsłony Mass Effect.

Ostatnie zdjęcie jest równie ważne co pozostałe, ale zdecydowanie jest najbardziej intrygujące — na grafice ukazano odbudowywany lub tworzony nowy Przekaźnik Masy.Struktura w trylogii Komandora Sheparda pozwalała na dalekie podróże pomiędzy wieloma systemami. Do czego miałby służyć ten przekaźnik i co miałby oznaczać? Nie wiadomo. Przekaźnik został oznaczony numerem 7 (MR oznacza Mass Relay, czyli Przekaźnik Masy), co sugeruje, że takich struktur spotkamy przynajmniej kilka.

Na ten moment nie mamy jeszcze pojęcia o tym jak będzie wyglądać fabuła następnej odsłony i na jaką narrację postawili twórcy. Jak jednak zapewnia dyrektor projektu, Mike Gamble:


"To jest niesamowite uniwersum, z którego można czerpać historię i przekazać jeszcze więcej opowieści. Skupiamy się na stworzeniu czegoś prawdziwie dedykowanego fanom".


Z pewnością takie obrazki rozbudza wyobraźnię nie jednego fana uniwersum. Niestety, zanim otrzymamy jakiekolwiek szczegóły o kontynuacji serii, minie jeszcze dłuższy czas. Musimy więc uzbroić się w cierpliwość i czekać, aż BioWare podzieli się kolejnymi efektami swojej pracy.