Jak co miesiąc, Microsoft poszerza bibliotekę gier, w które można zagrać posiadając abonament Xbox Game Pass. Od 8 kwietnia będzie można zagrać w 8 nowych produkcji.

Na początek coś dla fanów gangsterki, ponieważ 8 kwietnia do posiadaczy konsol powróci Grand Theft Auto V, w który będzie można zagrać także w chmurze. Tego dnia będzie można również rozpocząć rozgrywkę w Zombie Army 4: Dead War (konsola, chmura, PC), a także w totalnie odmienne pod względem klimatu, formy, fabuły Disneyland Adventure oraz Rush: A Disney/Pixar Adventure (chmura; obie dostępne od jakiegoś czasu na PC i konsole).

Przyszły tydzień, czyli od 12 kwietnia, rozpocznie się w jankeskim klimacie od NHL 21 (Game Pass Ultimate). Już dwa dni później (15.04), z programu ID@Xbox dołączą Rain on Your Parade (konsola, chmura, PC) oraz Pathway (PC) – ta ostatnia pozycja to kolejna w tym miesiącu gra, w której oponentami są naziści.

Z kolei, od 20 kwietnia będzie można spróbować swoich sił w symulacji baseballu, czyli MLB The Show 21 (konsola, chmura). Co istotne, produkcja ta kojarzona była wcześniej wyłącznie z niebieskimi (czyli z PlayStation).