Na tą nowość czekało wielu graczy tego survivalu. Grounded, stworzone przez przez Obsidian Entertainment i wydane przez Xbox Game Studios na Xbox Series X i S, Xbox One i komputery osobiste z Windows 10, zyskało polską wersję językową. Nasz ojczysty język usłyszymy w dialogach, ale również zobaczymy go w opisach oraz samym menu.
Jednak to nie wszystko. Rozszerzenie obejmuje również 8 innych języków, a także dodatkowe aktualizacje w planszach gry, nowe elementy tworzenia broni i zabudowań oraz reakcje owadów. Twórcy przebudowali obszar stawu, rozszerzając go o nowe tereny i dodając nowe elementy do wykorzystania przez graczy. Zmianie uległy także możliwości tworzenia nowych zasobów wyposażenia oraz poprawiono efektywność broni.

Ulepszono AI gry, wprowadzając większą przypadkowość pomiędzy atakami owadów – oznacza to, że spotkania będą teraz mniej regularne i trudniejsze do przewidzenia. Niektóre ze stworzeń od teraz zachowują się inaczej. Przykładowo ryby koi może teraz zjadać inne stworzenia jak i samego gracza. Wszystkie zmiany zostały zawarte oraz opisane na poniższym filmie: