Gwint: Wiedźmińska Gra Karciana jest na rynku od 2016 r. Od tamtego czasu CD Projekt RED regularnie dostarcza nowych aktualizacji wraz z którymi do gry trafiły nowe zestawy kart czy tryby. Ba, nawet powstał oddzielny tytuł Wojna Krwi: Wiedźmińskie Opowieści, który dodał kampanię dla pojedynczego gracza.

Mimo to sam Gwint nigdy nie otrzymał żadnego większego rozszerzenia zawartości, które zainteresowałoby nową, jak i starą grupę odbiorców. CD Projekt RED postanowił jednak naprawić swój błąd.

Cena Władzy to pierwszy duży zestaw zawartości, który zapoczątkuje dodawanie do Gwinta trzech dużych dodatków implementowanych co dwa miesiące począwszy od 8 czerwca. Każde rozszerzenie będzie miało własny motyw przewodni i Cena Władzy skupi się na magii oraz tym, jak różne frakcje jej poszukują, walczą nią lub ją wykorzystują.

Magia, jak każda moc, może być przekleństwem. Jest bowiem niebezpieczna zarówno dla dzierżącego ją, jak i dla celu ataku. Wielu magów i czarodziejek znanych jest z siania wokół siebie nieskończonej destrukcji i cierpienia, ale jeszcze więcej z nich skończyło na stosach przygotowanych przez łowców wiedźm i przesądnych wieśniaków. Czy w świecie, w którym na każdym kroku czyhają prawdziwe potworności, jest coś bardziej skłonnego do zła niż ludzkie serce?
Każdy dodatek to nowe karty i strategie w arsenałach graczy, a także postępy w fabule zestawu. Chociaż premiera kolejnych została zaplanowana na sierpień i październik, CD Projekt RED już teraz ujawnił, że pakiet dodatku 3 zawierać będzie skórkę dowódcy, a pakiet dodatku 2 – rewers. Natomiast w listopadzie 2021 twórcy zamierzają dodać specjalną beczkę zawierającą wszystkie karty z nadchodzących rozszerzeń.

Jednak najbardziej oddani grze gracze mogą już teraz nabyć przepustkę sezonową w cenie niższej o 30 % niż standardowa (229,59zł), aby odblokować elementy ze wszystkich pozostałych ofert, w tym wszystkie karty premium Ceny Władzy, ponad 20 specjalnych ozdób oraz wyjątkową monetę: Stos, która zostanie udostępniona natychmiast!