Różne źródła poprzez serwis Twitter podają informacje o włamaniu na serwery firmy Activision. Mogły zostać skradzione dane, nawet pół miliona kont.
Pierwszą informację o ataku na serwery podał twórca internetowy o pseudonimie oRemyy. Po opublikowaniu tej wiadomości użytkownik zniknął z portali społecznościowych. Następnie tę samą wiadomość podał na swoim profilu użytkownik Prototype Warehouse, z którym skontaktowała się redakcja serwisu TechRaptor.Dziennikarze wspomnieli, że za całym włamaniem stoi haker ukrywający się pod pseudonimem South African. Redakcja posiada "solidne dowody" świadczące o jego winie. Przestępca miał wykorzystać specjalne oprogramowanie do odszyfrowywania danych. Wspomniany wyżej serwis TechRaptor dowiedział się również o wielu problemach użytkowników z zalogowaniem się do usług wydawcy.


Jeżeli korzystacie z usług Activision, zaleca się jak najszybszą zmianę hasła. Powinno się również usunąć wszelkie powiązane konta Activision z innymi usługami. Sytuacja wygląda na bardzo poważną, do tej pory wydawca nie wydał oficjalnego oświadczenia w tej sprawie.