Twórcy w najnowszych materiałach przybliżają graczom Imperium Saksonii, które „było zawsze jednym z najbardziej wpływowych krajów w Europie”. Sytuacja jednak uległa zmianie, a Wielka Wojna mocno wpłynęła na ludzi. Po potyczce elity i arystokraci Imperium zostali upokorzeni — aby przetrwać i odzyskać honor, muszą wziąć udział w kolejnej bitwie.

W świecie gry Europą rządzić będą fikcyjne państwa: Rusviet, wzorowane na Rosji, Republika Polanii, będąca odpowiednikiem Polski oraz właśnie Imperium Saksonii, nawiązujące do Niemiec. Wszystkim zainteresowanym polecamy spojrzeć również na nasze poprzednie materiały sprzed beta testów produkcji oraz podczas nich.
Udostępniony materiał wideo rzuca więcej światła na całą sytuację polityczną w Iron Harvest. Warto przypomnieć, że gra została oparta o projekt 1920+ wykreowany przez polskiego artystę Jakuba Różalskiego. Elementem charakterystycznym całego projektu są futurystyczne roboty i maszyny, które stają się nieodłącznym elementem codziennego życia. 

Omawiany tytuł zadebiutuje już 1 września 2020 roku na komputerach osobistych, a później również na PlayStation 4 oraz Xbox One.

Źródło: Materiały Prasowe