Około miesiąca temu w internecie pojawiły się plotki o możliwie zbliżającej się migracji kont Minecraft w wersji na komputery stacjonarne. Plotki okazały się być prawdziwe, a dowodzi temu sam Mojang, który opublikował wczoraj film z wyjaśnieniami oraz wpis na oficjalnej stronie gry.

W filmie widzimy Nathana ,,Dinnerbone’a’’ Adamsa jako minecraftowego ludka, który potwierdza niedawne donosy. Pracownik Mojangu ogłasza widowni, że każdy gracz Minecraft: Java Edition będzie musiał założyć konto Microsoft, by móc dalej cieszyć się grą. Tłumaczy, że przeprowadzka na tą platformę ma zapewnić większe bezpieczeństwo kont użytkowników, między innymi dzięki systemowi dwuetapowej weryfikacji podczas logowania.

Na powyższym filmiku widzimy również, że spośród tłumu wyłaniają się głosy zaniepokojenia i pytania. Dinnerbone uspokaja widownię odpowiadając na każde po kolei. Po pierwsze przeprowadzka będzie całkowicie darmowa, a po udanej migracji gracz dostanie unikatową pelerynę. Dodatkowo gracze nadal będą mogli tworzyć własne mody oraz skórki do postaci, a system PVP pozostanie nienaruszony. Mówiąc prościej zabieg ten nie wpłynie w żaden sposób na dotychczasową rozgrywkę. Plusem jest też to, że od teraz wszystkie gry z serii Minecraft, będą przypisane do jednego konta. 

Migracja graczy rozpocznie się na początku roku 2021. Natomiast nowi gracze zakładać będą konta Microsoft już pod koniec tego roku. Dokładnych dat na razie nie podano. Wszystkie niezbędne informacje znajdziecie na tej stronie.