Okazuje się, że Keanu Reeves nie tylko gra Johnnego Silverhanda, ale również jest częścią samego uniwersum Cyberpunk 2077.

W niedawno opublikowanym utworze od grupy muzycznej Run The Jewels (w świecie gry znani jako Yankee and the Brave) o tytule No Save Point został wspomniany sam Keanu. Dokładniej w wersie "Keanu Reeves, cyber arm under my sleeve", co oznacza ,,Keanu Reeves, cyber ramię w moim rękawie''.Jeden z pracowników CD Projekt Red - Patrick K. Mills, starszy projektant zadań w Cyberpunk 2077, wujaśnia:


Tekst o Keanu Reevesie jest zgodny z historią świata gry. To nawiązanie wewnątrzkulturowe do KR, mało znanego aktora sprzed tzw. "Upadku", łudząco przypominającego Johnny'ego Silverhanda i przez lata po zniknięciu Johnny'ego często brano go za JS.


Zgodnie z fabułą Cyberpunka 2077 wykreowaną przez ojca cyberpunkowych gier fabularnych Mike'a Pondsmith'a, historia świata gry jest zbieżna z historią realnego świata do lat 90' XX wieku. Potem w uniwersum gry nastąpił "upadek" czyli kres zachodniej cywilizacji. To wydarzenie nie pozwoliło początkującemu aktorowi na rozwinięcie kariery i osiągi, znane są nam obecnie z prawdziwego życia Reevesa.

Warto przypomnieć że Keanu Reeves urodził się 1964 roku, dlatego szanse na zobaczenie żywego 113 letniego aktora w grze nie są zbyt duże.