Star Trek Online z okazji premiery nowej komediowej serii na CBS All Access o tytule Star Trek: Lower Decks przyszykowało specjalne wydarzenie, podczas którego dodane zostało wiele nowości, a oprócz nich fani gry MMORPG dostali dostęp do członków załogi prosto z nowego animowanego serialu. Cztery z głównych postaci stało się specjalnymi oficerami dyżurnymi i są dostępni za darmo.

Oprócz nowych, darmowych postaci dostępne jest już teraz, wspomniane wcześniej letnie wydarzenie, które potrwa przez cały sierpień, aż do 3 września. W nowej zawartości pojawi się między innymi:

Statek „Risian Weather Control Vessel”, który można zdobyć podczas letnich aktywnościnowe przedmioty dostępne w sklepie, rockowe koszulki „Sex Phasers” i „Sons of None”, Przedmioty w baseballowym stylu oraz Nowe zwierzaki – Tęczowy Tribble („Rainbow Tribble”) i Karakal („Caracal”)Ramka Kit w letnim stylu, Moduły Kit i wiele więcej. Pełną listę i więcej szczegółów znajdziecie pod tym linkiem. Star Trek Online to darmowa gra MMORPG umożliwiająca fanom serii zbadanie uniwersum Star Trek od wewnątrz.

Gra jest obecnie dostępne na komputerach PC oraz konsolach PlayStation 4 i Xbox One.