Abonament Xbox Game Pass już od dłuższego czasu jest dostępny na komputerach osobistych. Microsoft od początku wyraźnie podkreślał, że była to wersja beta usługi.

Do tej pory, za pierwszy miesiąc abonamentu na PC trzeba było zapłacić 4 zł. Cena usługi wynosiła później 18,99 złotych, płatne co miesiąc. Jednak jak zapowiada producent, do 17 września zakończą się beta testy Xbox Game Pass na komputerach osobistych, co oznacza, że jego cena wzrośnie do 40 zł.
Do tego momentu za usługę wciąż zapłacimy jedynie 20 zł, więc warto jak najszybciej zdecydować się na przedłużenie abonamentu. Jak zauważyli gracze, Xbox Game Pass na konsole i komputery będzie dostępny w identycznej cenie.

Nie ma nic dziwnego w takiej decyzji Microsoftu. Tylko za 15 złotych więcej dostępny jest Xbox Game Pass Ultimate, który zapewnia korzyści płynące z abonamentu na obydwu platformach jednocześnie, oferuje dostęp do Xbox Live Gold oraz umożliwi rozgrywkę na urządzeniach mobilnych w dowolnym miejscu za pomocą technologii chmury. 

Wspomniana funkcjonalność grania na smartfonach i tabletach (projekt xCloud) oficjalnie zadebiutuje już 15 września 2020 roku. Ponadto, warto dodać, że subskrybenci planu Xbox Game Pass już wkrótce otrzymają pełny dostęp bez dodatkowych kosztów do katalogu innej usługi abonamentowej — EA Play