Tony Hawk's Pro Skater to kultowa seria gier poświęconych ekstremalnej jeździe na deskorolce. Fani serii wyczekiwali premiery, która miała miejsce dzisiaj na platformach Playstation 4, Microsoftu Xbox One oraz PC na platformie Epic. 


 

Jak wspomina Tony Hawk: 

Jestem wdzięczny za troskę, którą Activision i Vicarious Visions włożyły w remaster oraz jakość, o którą zadbały, aby ożywić serię Tony Hawk's Pro Skater w najlepszy możliwy sposób.

Przez lata pytano mnie o możliwość powrotu serii i jestem dumny, mogąc powiedzieć, że w końcu mamy grę, która spełnia oczekiwania najwierniejszych fanów, jednocześnie inspirując nowe pokolenie do sięgnięcia po kontroler, a być może nawet po prawdziwą deskorolkę.

Pamiętacie lokacje Warehouse z początków serii? Activision postanowiło odtworzyć ją w rzeczywistości. Poniżej krótki filmik, w którym Tony Hawk ma okazję się zmierzyć z nostalgicznym dla graczy miejscem.To jeszcze nie wszystko, bo już 5 września o godzinie 18:00 czasu polskiego będziecie mogli zobaczyć zakulisowy materiał z budowy prawdziwej lokacji Warehouse.

Gra w ocenie recenzentów zbiera wysokie noty na serwisie Metacritic plasują się one między 75 a 100 co pokazuje, że gra jest dobra i spełnia oczekiwania tych, którzy już mieli okazję zagrać. Jest to wierny remaster wydany w pakiecie, który zawiera dwie pierwsze odsłony. 
W grze znajdziemy wszystkie oryginalne poziomy, klasycznych skaterów wraz z trickami wliczając w to reverty, lip tricki czy wall planty. Możemy również liczyć na nowe możliwości zabawy ze współczesnymi skaterami, nową muzyką, a to wszystko w jakości 4K.

Oczywiście nie zabraknie takich trybów jak Create-A-Park czy Create-A-Skater. Nowością natomiast będzie usprawniony Create-A-Park, gdzie dodane zostaną nowe sposoby modyfikacji skate parku, a gracze będą mogli udostępnić je swoim znajomym za pomocą trybu online. 
Poza tym co już znamy ze starej wersji gry, remaster będzie posiadał również nowości w postaci nowych zadań, aby podkręcić jeszcze rozgrywkę. O motywacji twórców mozemy dowiedzieć się z wypowiedzi Jen Oneal, szef studia Vicarious Studios.

Naszym priorytetem w przypadku remastera było uhonorowanie dziedzictwa, oryginalnego sterowania i jakości klasycznych gier.

Obserwując i słuchając fanów na całym świecie, dzielących się podekscytowaniem i radością z ogrywania dema Warehouse, utwierdziliśmy się w przekonaniu, że osiągnęliśmy dokładnie to, co zamierzaliśmy. W Vicarious Visions jesteśmy wielkimi miłośnikami serii i nie możemy doczekać się na wspólne granie z fanami. Mamy nadzieję, że ogrywanie remastera będzie dla nich tak samo przyjemne, jak dla nas było jego tworzenie.

Tony Hawk's Pro Skater 1+2 dostępny jest w cenie 189,99 zł za wersję podstawową, cyfrową wersja deluxe możemy nabyć w cenie 229,99 zł, a edycja kolekcjonerska kosztuje 449,99zł. Wszystkie informacje dotyczące gry możecie znaleźć na stronie gry: Tony Hawk's Pro Skater 1+2.